fbpx
Martin Kasarda: Tatry veľké aj pre malých
Domov / S knihou v posteli / Martin Kasarda: Tatry veľké aj pre malých

Martin Kasarda: Tatry veľké aj pre malých

Čo už môže byť na tých našich kopcoch také, čo by sme ešte nevedeli, že však? Tatry sú pre mnohých taký ten gýčovitý obrázok, každý je rád, ak tam je, pokiaľ nenavštívi prvú reštauráciu. A všetci vieme, že je to namáhavé a tie cestičky sú plné iných turistov a stromy nie a nie narásť.

Lenže keď si vezmete do rúk nového turistického sprievodcu Tatry (vyšlo v najlepšom turistickom vydavateľstve Dajama), ktorého pripravil nadšený turista Juraj Kucharík, tak možno budete viac než prekvapení. A rozhodnete sa svoju exotickú dovolenku v Káthmandú predsa len zrušiť a vybrať sa do tých milých a takmer vreckových kopcov, ktoré zdobia našu krajinku.

Množstvo krásnych fotiek, dobré mapy a praktické rady, ako sa túlať po tých našich prťavých veľhorách prekvapí aj takých, ktorí si myslia, že po Tatranskej magistrále môžu spokojne ísť aj naslepo. Kniha je logicky členená na Východné a Západné Tatry a jej súčasťou sú kapitoly o histórii, prírode, kultúre a turistike. Nechýbajú ani tipy na cyklotúry (s elektrobicyklom to zvládne aj nepriateľ horských prémií Sagan) a praktické informácie.

A keby ste sa rozhodli ísť do Tatier aj s deťmi, tak je tu z toho istého vydavateľstva aj kniha Tatry pre deti Daniela Kollára a Viery Polákovej, ktorá tie naše kopčiská sleduje z detsky použiteľného pohľadu. Mapuje 25 výletných lokalít, ktoré patria k najzaujímavejším miestam v Tatrách a zvládnu ich aj deti. Pre deti v knihe nájdete aj kopec užitočných vedomostí a hier.

Takže vylezte spod letného slnečníka, vezmite si ruksak a vyrazte. Alebo sa aspoň dobre pripravíte, keď sa najbližšie rozhodnete ochladiť sa vo vyšších nadmorských polohách.

Martin Kasarda

VÍKENDOVÝ REŠTART II.Po 40ke sa menia naše priority, mení sa telo, mení sa aj rozmýšľanie. Ak ste doteraz napríklad necvičili, cítite, že asi by ste mali. Lebo chrbát bolí. A telo sa tiež ťažšie udržiava v kondícii.

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať Róbert Kormaňák. Oravák znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa