Mandľové sušienky s vlašským orechom bez múky. Overený a rýchly recept

Mandľové sušienky s vlašským orechom bez múky. Overený a rýchly receptMandľové sušienky s vlašským orechom bez múky. Overený a rýchly recept

Ak milujete sušienky, tak tento recept na mandľové sušienky s vlašským orechom bez múky je pre vás ako stvorený. Navyše, nepotrebujete naň ani múku. Príprava je pomerne rýchla a jednoduchá. A keďže začal advent, váš dom bude krásne rozvoniavať vôňou mandlí a kakaa.

Čo budete potrebovať na prípravu mandľových sušienok?

  • 250 g mandlí (skúsila som recept priopraviť aj s vlašskými orechmi namiesto mandlí a vyšlo to krásne – vlašských orechov treba cca 300g)
  • 50 g kryštáľového cukru
  • lyžička škorice
  • veľkú polievkovú lyžicu kakaa
  • 2 stredne veľké vajíčka
  • 1/2 sáčku prášku do pečiva alebo kávovú lyžičku sódy bikarbóny
  • práškový cukor na obalenie
  • vlašské orechy – na každú sušienku jeden orech, resp. polovicu orecha

Postup prípravy mandľových sušienok

Mandle pomelieme na prášok. Potom pridáme cukor + škoricu a melieme spolu. Ak máme pripravený základ mandlí a cukru so škoricou, pridáme dve celé vajíčka, prášok do pečiva a plnú polievkovú lyžicu kakaa (kopcom). Zmiešame do jedného celku na tuhšie cesto.

Z cesta vytvarujeme guličky a obalíme ich práškovým cukrom tak, ako vidno na obrázku nižšie

Pripravíme si plech, ktorý vyložíme papierom na pečenie.

Postupne na plech ukladáme guličky obalené do cukru. Priamo na plechu ich roztlačíme a do stredu každej, už budúcej sušienky, vtlačíme vlašský orech.

Vložíme do rúry, ktorú sme vyhriali na 180 stupňov Celzia a pečieme približne 15 minút.

Necháme vychladnúť a hotovo.

Dobrú chuť.

Tento recept za vás vyskúšala a overila Jasna Opavská, povolaním interiérová dizajnérka

Mohlo by vás zaujať…

Vyhorenie aktuálne hrozí ľuďom viac, ako kedykoľvek predtým. Vyhnite sa mu… Jenou z dobrých ciest je začať robiť niečo, čo vás bavilo, keď ste boli mladší. Alebo je potrebné hľadať niečo nové. Nemusíte totiž hľadať zmysel života len v práci. Svoje o tom vie aj Zuzana Reľovská, ktorá sama vyhorela a dnes svojimi skúsenosťami a vedomosťami pomáha aj ďalším. Ak vám dá rozhovor zmysel, podeľte sa oň so svojimi priateľmi. Všetky rozhovory nájdete na našom kanáli YouTube – ODznova.

Mohlo by vás zaujímať