Máme príležitosti na prežitie života podľa svojich predstáv, len ako rozpoznať tú správnu chvíľu?

Tu a teraz s Denníkom podnikavej ženy

„Bol smelým, podnikavým a takému sa vždy skorej dačo ujde, ako tomu za pecou.“

z diela Do konca, J. G. Tajovský

Všetci snívame o lepšom aute, o väčšom dome, o fantastickej kariére, o exotickej dovolenke, o dokonalej láske či šťastnom živote.

Čakáme na okamih, v ktorom sa ako mávnutím čarovného prútika zmení náš obyčajný život na dokonalý. Nečakajme. Nič také, ako vesmír, ktorý sa spojí a dopraje nám to, čo si zaslúžime, neexistuje. Všetko je v našich rukách.

Žijeme vo svete, v ktorom máme mnoho príležitostí na prežitie života podľa svojich predstáv, ale máme rozdielnu schopnosť rozpoznať správnu chvíľu na uskutočnenie svojich snov. Niekto ju zbadá hneď, iný si ju nechá pretiecť medzi prstami.

Tieto myšlienky som napísala do úvodného slova vydavateľa v Denníku podnikavej ženy, ktorý nájdete na pultoch kníhkupectiev a v ponuke e-shopov. Práve prítomnosť množstva zaujímavých a inšpiratívnych žien v mojom okolí mi vnukla nápad vydať praktický zápisník, avšak bez umelých motivačných citátov, ktorých je okolo nás požehnane.

Práve reálne príbehy aktívnych žien môžu, a určite aj inšpirujú, k aktívnemu prežitiu našich životov…

… aby sme sa nestali iba nástrojmi na plodenie detí a podávanie výkonov pre niekoho iného. Je nesmierne motivujúce prečítať si príbeh Zuzky Slovačkovej, ktorá sa pred piatimi rokmi odhodlala a vzala život do svojich rúk. Dnes sa môže tešiť z najväčšieho e-shopu na Slovensku s kozmetikou TianDe. Alebo ekonómka Zuzana Freya, ktorá vystúpila z PR biznisu a nastúpila na cestu úspešnej maliarky. Jej krásna maľba Ja ťa rozoznávam zdobí obálku Denníka podnikavej ženy.

Avšak byť podnikavá neznamená „iba“ podnikať.

Lívia Bott Domonkos sa už dlhé roky venuje deťom z minoritných skupín vo svojom občianskom združení Futureg o. z.. Simona Šimková a Majka Androvičová z Trikvetra o. z. vytvárajú autorské divadielka, knižky a rozprávky pre deti s ekologickou tematikou. Ich predstavenie Brumko a včielky je ozajstným umeleckým zážitkom a nové Trojkvietkové rozprávky si svojich malých čitateľov určite ľahko nájdu.

Byť podnikavou ženou je jednoduché, ak máte po boku Elenku Vargovú z Klubu manažérka s úsmevom, ktorá prepája aktívne ženy zo Slovenska a Čiech. Na jej online podujatiach a offline stretnutiach je vždy prítomná úžasná pozitívna energia, ktorá pohládza dušu.

V každom z 20 príbehov, ktoré v nedatovanom zápisníku Denník podnikavej ženy nájdete, sú prítomné životné skúsenosti a znalosti. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými dámami a použite zápisník na zaznamenanie si vlastných myšlienok a nápadov, ktoré len čakajú na to, aby uzreli svetlo sveta. Lepšia chvíľa, než dnes, tu a teraz, nepríde.

Pri čítaní príbehov netreba odkladať ani svoj mobilný telefón ďaleko.

Denníku podnikavej ženy nájdete aj množstvo QR kódov, cez ktoré sa ľahko prepojíte do online sveta na ďalšie zaujímavé články, weby alebo získate zaujímavú zľavu na produkt alebo službu. V QR kódoch sú schované aj recepty na zdravé jedlá z knihy Nehladuj – Jedz! Diéta nie je riešenie od Kyry & Grétky z Fitcentra Ružinov. Je to najjednoduchšia vec na svete: otvoríte Denník podnikavej ženy, naskenujete QR kód s receptom, v mobile máte zoznam surovín a postup, nakúpite, uvaríte a zjete.

Mám pre vás aj jeden tip: zoberte si Denník podnikavej ženy na poradu so šéfom. Ak bude nuda, spríjemnite si čas vyfarbovaním antistresových maľovaniek, ktoré navrhli moje netere. Vnútorná rovnováha je na nezaplatenie.

Prajem vám veľa príjemných zážitkov a nápadov na zapísanie do Denníka podnikavej ženy pre každú krásnu chvíľu.

Katarína Serinová

Klub podnikavých žien o. z.

klubpodnikavychzien@gmail.com

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať