fbpx
Stratila úplne všetko a našla silu začať odznova

Magdaléna Ammadea: Stratila úplne všetko a našla silu začať odznova

 „Volám sa Magdaléna, a som kreatívny človek s dušou umelca. Mojím talentom je maľba, “ tak by sa mohla pokojne predstavovať. Jej príbeh je unikátny, a predsa taký podobný mnohým. Ľuďom, ktorí mali silu vstať, keď ich osud zrazil na kolená a začali odznova. A teraz  žijú lepšie, plnohodnotnotnejšie.

Predstavivosť vytvára realitu. To je heslo krehkej bytosti, ktorá našla silu začať znova, keď stratila úplne všetko. 

V jej živote  nastal zlom v roku 2009. „Okolnosti a podmienky ma zaviedli na cestu tvorivosti. Prišla som o prácu, partnerský vzťah stroskotal, stratila som domov a základ života som si musela začať budovať sama. Vzdelaním som knihovník a od mojich devätnástich rokov pracujem s ľuďmi, ale teraz som nevedela pokračovať týmto smerom. Potrebovala som pokoj a sebarealizáciu. Nastúpila som na duchovnú cestu sebapoznania a iného vnímania. Rozhodla som sa pre tvorivú prácu.

Tvorivosť, inšpiráciu a prepojenie seba s vesmírom. Moja duša vedela, čo po celý život chce robiť, a aj to, aké je jej určenie. Odmalička ma lákali farby, už ako dieťa v troch rokoch som rozoznala všetky odtiene farieb.  Rodičia tomu ale  neprikladali žiadny mimoriadny význam. Bolo sa treba  začleniť a nerobiť problémy.

„ To chceš celý život sedieť na zadku? Čo to je za práca ? Maľovanie ťa neuživí … mi znie dodnes v mysli,“ hovorí Magdaléna  a prizná, že priam bytostne cítila, aký veľký smútok zvieral jej srdce.

Rozhodla sa pre maľbu na hodváb a textilnú tvorbu.

Tri roky mala chránenú dielňu „ Triple Goddess“. Učila  sa vytvárať geometrické vzory,  študovala geometriu v islamskom umení a spoznávala posvätnú geometriu. Veľa čítala a vnímala všetky odkazy a súvislosti.  Zamerala sa na kruh … a dodnes všetky jej obrazy sú v základe štylizované do kruhu, alebo kruh obsahujú. Sú to žiariče energie.

Mandala je základom v jej tvorbe. Slúži pri meditácii, vizualizácii, harmonizuje okolitý priestor, vyrovnáva osobné energie. Pôsobí liečivo na duchovnej úrovni. Prináša pozitívne zmeny, ktoré sa následne prejavujú na fyzickej úrovni.

„Moje prvé mandaly boli maľované na hodvábe. Po troch rokoch som prešla kurzom Aura-Soma. Je to terapia farbami.  Liečenie farbami ma lákalo,  dlhé roky som hľadala možnosť ako sa to naučiť. Vedela som že to je neodmysliteľná súčasť mojej tvorby a sebavyjadrenia .“

Stratila úplne všetko a našla silu začať odznova. Od roku 2013 tvorí  pod  umeleckým menom AMMADEA.

Tvorí doma, ale nevzdáva sa myšlienky na ateliér,  ktorý by bol aj pre iných tvorivým priestorom . Verí, že všetko má svoj správny čas.

„Moje obrazy sú mojím vlastným príbehom. Zobrazovali moje nastavenie, moje vnímanie. Učili ma rozumieť sebe. Učili ma rozumieť svetu naokolo.“

Ammadea  maľuje na objednávku osobné mandaly podľa originálneho prepočtu – podľa klientovho dátumu narodenia. V poslednej dobe sa venuje aj tvorbe svojej vlastnej značky pre autorský textil. Plánuje vytvárať nové vzory a tiež použiť svoje obrazy pre tlač na textil. Vzniká značka pre dámske sukne. Krásna Helena – BELLE HELENE.

Aj naďalej maľuje geometrické vzory, bytosti z mytológie na hodváb. Pod názvom TRIPLE GODDESS vznikajú vankúše a každý  je originál.

So svojimi myšlienkami sa delí s Ammadea prostredníctvom blogu, ktorý píše od roku 2018.

Za ostatných desať rokov života prešla obrovský kus cesty. Udalosti, ktoré ju doviedli k novému spôsobu života, boli pre mnohých z nás nepredstaviteľné. Prísť v zrelom veku o všetky istoty, zostať na ulici bez majetku a zázemia, by väčšinu položili. Magdaléna však našla aj v tomto prachu  neopracovaný diamant. Dnes je z neho vyblýskaná vzácnosť. Veríme, že vás jej príbeh inšpiruje.

 ODKAZ na WEB: www.ammadea.webnode.sk 

ODKAZ NA BLOG: www.iridia-isaiah.webnode.sk/

Monika Macháčková

Mohlo by sa vám páčiť...