fbpx
Luxus v kuchyni pri varení

Najvyšší čas, dopriať si pri varení luxus

Krásne zariadený interiér má rád každý jeden z nás. Na luxus a pohodlie však potrebujeme nielen financie, ale aj čas. Dovoliť si renovovať všetci ale nemôžeme, preto hľadáme riešenia, ktoré sú jednoduchšie, rýchle a lacné. Pár z nich máme pre vás aj my.

Najvyšší čas, dopriať si pri varení luxus

Prezradíme vám, ako si aj napriek minimálnej snahe a za pomoci či rád profesionálneho interiérového architekta môžete zariadiť luxusne svoju kuchyňu a dopriať si z varenia skutočný pôžitok.

Nebojte sa sýtych farieb a odtieňov

Prevaha sýtych farieb a odtieňov, napríklad zelenej alebo modrej, opticky urobí interiér bohatším. Tiež zamatové textúry poťahových látok a maľovanie stien a iných povrchov matnou farbou môžu pôsobiť luxusne. Aj keď len jednu stenu namaľujete krásnou sýtou farbou, alebo oživíte moderným obkladom, vzhľad miestnosti sa okamžite zmení.

Použite v okolí okien správne dekorácie

Aj závesy môžu vzhľad okna výrazne zmeniť. Je však lepšie kupovať ich v špecializovaných maloobchodných predajniach, prípadne si ich nechať ušiť z kvalitných dekoračných látok v metráži.

Ideálne tiež bude, ak závesy upevníte čo najbližšie k stropu. Prítomnosť podšívky v nich je vítaná, vďaka čomu vyzerajú drahšie. Kedykoľvek sa dajú vymeniť a zvoliť v nich inú farbu, čo miestnosť oživí a vytvorí v nej originálnu atmosféru.

A, áno, je to možné aj v kuchyni, stačí sa o tom len presvedčiť a možno použiť materiály, ktoré sú na údržbu jednoduchšie a do náročných podmienok vhodnejšie.

Nezabudnite na správne osvetlenie

Dôležitým prvkom pri vytváraní štýlovej a plne funkčnej luxusnej kuchyne je aj svetelný dizajn priestoru, ktorým zvýrazníte všetky dôležité prvky. Samozrejme, v závislosti od účelu miestnosti môže byť osvetlenie nasmerované alebo rozptýlené rôzne. V kuchyni nesmie chýbať jedno centrálne svetlo a ďalšie bodové, ktoré v jednotlivých zónach vytvoria požadovaný objem a dodajú priestoru hĺbku. Vyskúšajte a veľmi rýchlo zistíte, že to naozaj funguje.

-Infosevis-

Mohlo by vás zaujímať…

 

Mohlo by vás zaujímať