Ľubka má 69 rokov. Svoj vek demonštruje. Neskrýva ho. Píše o ňom. Hovorí o ňom…

Po 50-ke má každý takú tvár, akú si zaslúži. Prečo? Je to takto jednoduché…

Nedávno som na LinkedIn zbadala zaujímavý status Lucie Ilašenko a fotku veľmi peknej dámy. Ako som sa začítala, tak som zistila niekoľko vecí. Samý AHA moment to bol. A chcem sa s vami podeliť. Tieto riadky, samozrejme, píšem s dovolením dotknutých aktérok príbehu…

Na fotke je dáma. Volá sa Ľubka a má 69 rokov.

Svoj vek ešte aj demonštruje. Neskrýva ho. Píše o ňom. Hovorí o ňom. Veď bodaj by nie, keď tak dobre vyzerá, že? – poviete si možno.

V nedávnom rozhovore aj Anna Hogenová povedala, že „po 50-ke má každý ksicht taký, ako si zaslúži“. A niečo na tom asi bude. Ľubka si isto zaslúžila svoj vzhľad a v jej pohľade vidíte čistú lásku a prijatie.

Ďalší AHA moment v Luciinom príspevku na LinkedIn sa týkal príbehu a jej módnej tvorby.

Lucia tvorí krásne šaty. Každý kus je unikát. Dva rovnaké neexistujú. A Luciu s Ľubkou prepojili šaty. Tu je príbeh, ktorý napísala Lucia. Čítajte…

————-

Ľubka ma oslovila pred 2 rokmi.

Bola v Tatrách na výlete s priateľkou. Odskočili si do Popradu na kávičku a v kaviarni uvidela dámu, ktorá mala na sebe oblečené šaty z mojej tvorby.

Oslovila túto dámu. Tie šaty som nazvala Frida (nájdete ich na mojom IG profile #ciushfashion).

Ľubka mi hovorila tento príbeh, ako získala ma mňa kontakt. A ako jej tá dáma vysvetľovala, že ja tvorím šaty po jednom kuse, že už tieto asi nebudem mať a že som z Bratislavy… O mesiac som sa s Ľubkou stretla v Trenčíne, na medziceste. Pribehla žena, 69-ročná (nehanbí sa za svoj vek) na bicykli.

Toľko energie, koľko táto káva dala mne, som dlho nezažila.

A dáva stále. Je to žena, ktorá je jedným, pre mňa z mála príkladov žien v jej veku s postojom k životu, aký verím, že budem mať aj ja.

Má disciplínu v tom, že nebude sedieť doma, keď je zamračené v duši. Ľudia sú liek. Príroda je liek. Rozhovory sú liek.

A cením si vždy čas, kedy za mnou zavíta do Bratislavy, aby sme dali skúšku nových šiat. Alebo si dáme kolečko po lese okolo jej drevenice, aby mi ukázala, aké krásne kvety vysadila naokolo.

LEN tak OBYČAJNÝ príbeh.

O žene, ktorá si cení samu seba. Svoj čas a vychutnáva život. Je láskavá a vďačná. Podporná a prajná. Chce sa zúčastňovať každej mojej prehliadky a akcie. Robí jej to radosť. Teším sa.

A teším sa, že bude mojou modelkou na fotení.

Lubka v šatách od Lucie Ilašenko

Lebo každé fotenie s novou ženou prináša aj pre mňa obohatenie. Z toho, aká je.

Záver? 

Iste máte vo svojom okolí aj VY inšpiratívne ŽENY. Keď napíšete do komentára, kto sú a čím vás inšpirujú, určite sa potešia a dáte najavo vzájomný OBDIV.

Koniec Luckinho príspevku…

Inšpiratívni ľudia nás posúvajú vpred…

Poznáte aj vy inšpiratívne ženy? Alebo aj mužov? Pošlite nám o nich informáciu a radi o nich napíšeme.

Pripravila: Martina Valachová

Inšpirovaná Ľubkou a Luckou…

Na ilustračnej foto je Ľubka, foto pre zahraničný magazín. Vo vnútri článku je Ľubka v šatách od Lucie…

Luciu nájdete aj tu: https://www.facebook.com/ciush.fashion.modny.navrhar

 

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať