fbpx
Letný denný tábor v Košiciach 2020

Letný denný tábor v Košiciach 2020

Pokračujeme v prehľade skvelých a overených tipov na denné letné tábory. Deti boli tento rok kvôli korone doma a chýbal im kolektív! Dnes ideme do Košíc.

V Košiciach sa už tretí rok za sebou konajú denné letné tábory priamo v budove plavárne. Organizuje ich skvelý tím ľudí, ktorí sa počas roka venujú výcviku plávania a vodného póla v klube Modrí Draci. Aktuálne tento rok bude plávanie prebiehať vo vonkajšom bazéne.

Aj tento rok pre deti z Košíc a okolia pripravili Letný denný tábor v Košiciach 2020. Z dôvodu veľkého záujmu si deti môžu užiť vodu a kamarátov v štyroch termínoch počas júla a augusta.

Na prvý júlový turnus, ktorý začína od 13.07.2020, už majú voľné posledné dve miesta. Ak rozmýšľate, čo s deťmi o týždeň, tak vyskúšajte kontaktovať organizátorov ihneď.

Ako budú tábory prebiehať?

Voda vie byť zradná, a preto je dôležité, aké skúsenosti s prácou s deťmi majú samotní lektori.

„Pod vedením kompetentných a profesionálnych inštruktorov si budú môcť vaše deti v dennom letnom kempe užiť množstvo zábavy, spoznajú nových kamarátov a naučia sa byť si istejší vo vode. Keď neviete čo s deťmi počas leta, naše  kempy sú skvelým riešením. Záujem je po skúsenostiach rodičov z minulosti veľký, preto vám odporúčame získať miesto pre vaše dieťa čím skôr. Keď nám odošlete základné údaje, prihlášku vám pripravíme a odošleme predvyplnenú na váš mail.“ Hovorí Alena Harčariková, viceprezidentka klubu (ŠKP) Modrí Draci.

Vedia sa deti naučiť plávať aj počas letného tábora či kempu? Je tam dostatok času a priestoru na učenie sa? 

Nemôžem povedať jednoznačné áno alebo nie. Každé dieťa je iné a podľa jeho osobnosti sa naučí plávať alebo si vylepší svoj štýl, skok do vody, dýchanie. Ak do tábora, či kempu príde dieťa, ktoré má predpoklady, nebojí sa vody a veľmi sa chce naučiť plávať, tak sa naučí. Avšak pri deťoch, ktoré k vode ešte vytvorený vzťah nemajú, to zaberie viac času. Tu bude proces adaptácie zdĺhavejší. Tábor či kemp je však výborný štart. Snažíme sa zamerať na nedostatky každého jedného dieťaťa. Počas táboru, či kempu ich spoločne naprávame. Cieľ je doviesť deti za týždeň k čo najlepšiemu možnému výsledku.

Viac informácií o tábore a o možnostiach a voľných kapacitách nájdete tu: https://www.modridraci.sk/letny-denny-tabor-kosice-2020/

 

Tipy na tábor v Pezinku a Bratislave

 

Mohlo by vás zaujímať