fbpx
LESKY: ŽIVOT TREBA ŽIŤ A UŽÍVAŤ – IDEÁLNE V PLNOM ZDRAVÍ. 

LESKY: ŽIVOT TREBA ŽIŤ A UŽÍVAŤ – IDEÁLNE V PLNOM ZDRAVÍ. 

Lesky, ako ho všetci volajú, je neuveriteľne pozitívny človek. DJ s dobrou náladou, s úsmevom na perách, v tele zdravý duch. Športuje asi od nepamäti a vo veku päťdesiatnika podáva super výkony a vyžaruje z neho mladosť. Ako a prečo to robí? Aj na to sme sa opýtali v rozhovore. Nechajte sa inšpirovať.

Lesky. Dlhé roky pôsobíš ako DJ. Čo je tvoja pôvodná profesia a ako si sa dostal k hudbe?

DJa robím od základnej školy. Veď prvé diskotéky v telocvični a školskej jedálni – na to sa jednoducho nedá zabudnúť. Vyrastal som ako obyčajný chalan pod Bratislavským hradom a na sídlisku, kde sa to hemžilo rôznymi partiami, ktoré inklinovali či už k vážnej, alebo k modernej hudbe. K tomu som si vybral aj školu zameranú na  elektroniku a ľudové konzervatórium smer konferenciér. Ako DJ tínedžer som musel každoročne absolvovať takzvané prehrávky pod záštitou MDKO ( čo bol mestský dom kultúry a osvety.

Samozrejme doba bola aká bola a zohnať zahraničného interpreta na vinylovej platni znamenalo prestíž. Zároveň mi to vtedy pomáhalo – pretože hudba zo zahraničia pôsobila aj na moje kritické myslenie ako poslucháča. Každý si vážil a dookola púšťal velikánov ako George Benson, Dona Summer, Diana Ross, Jackson 5… S radosťou a pokorou musím zhodnotiť, že možno toto bol základ, ktorý mi dovolil zostať DJom už pre tri generácie. Som stále verný funky, RNB, HipHop…

Je o tebe známe, že si veľký športovec. Ja ťa vnímam najmä ak  bežca a triatlonistu. Kedy si sa začal venovať športu?

Od detstva som hrával hádzanú, takže šport bol pre mňa neoddeliteľná súčasť života. Napokon láska k hudbe vyhrala, ale ostal mi beh, ktorý ma drží v kondícii a psychickej pohode. Behať na vážnejšej úrovni som zažal až ak 45 ročný. Vtedy som vyhral aj súťaž Nike o štartovné na Maratón, ktorý ma veľmi lákal. Po trojmesačnom cykle tréningov som sa úplne dostal do tajov behu, čo ma fascinovalo. Vlastne skončil sa jogging a nastal beh 🙂 K 50tke ako som si ako darček zaobstaral trénera plávania a naučil som sa „priemerne“ plávať. Dnes v úplnej pohode šupnem aj trojkilometrového kraula. Potom som nazrel na zúbok cyklistike a zrazu som bol pripravený stať sa triatlonistom.

Čo všetko sa ti podarilo vyhrať? Koľkokrát si už stál „na bedni?“

Získal som licenciu a v slovenskom pohári celkové 2.miesto v krátkom triatlone a 2.miesto v duatlone (beh-bicykel-beh) samozrejme v kategórii 50+ . Pre mňa to bolo niečo neuveriteľné. Som finišer dvadsiatichštyroch  klasických 42 kilometrových maratónov a 4 halfironmanov z toho jeden extrém ORAVAMAN ktorý je jeden z najťažších na svete. No a takto fungujem ďalej. Takže poškuľujem ešte po nejakých výzvach.

Pomáhaš pri organizácii rôznych podujatí. Napríklad i BEHu PRE BEH v Bernolákove. Máš podobných aktivít viacero?

Ako živnostník rád moderujem športové podujatia. Či už náročnejšie, alebo aj také milé, obecné. Keď spomínate Bernolákovo, toho sa rád zúčastňujem, pretože ide o podujatie, ktoré pomáha deťom.  Samozrejme, že za všetkým je i pohoda, pochopenie a tolerantnosť mojej rodiny. Inak by to nešlo.

Motivuješ k športu aj svoje okolie?

Neviem či som motivátor. Síce ma tak volajú a dokonca si moji priatelia, ktorým som pomohol privoňať k športu vymysleli aj názov skupiny LESKY ´S RUNNERS ( Leskyho bežci). Z toho som potom vytvoril aj OZ, ktoré je plné športových plánov. Utešene sa rozrastá o nových členov. Sú tam ľudia, ktorí dokonca vôbec nešportovali a už po roku zaznamenávajú cenné úspechy.

Prispôsobuješ športu aj zdravú stravu?

Ja nie som zástanca žiadnych diét. Dokonca, ak sa mám priznať, tak z 90% je moja hlavná strava zložená z koláčov, palaciniek, a tak podobne. Hlavne, že mi chutí a je mi dobre (smiech). Príjem – výdaj, to je heslo, ktoré platí. Stále som v pohybe a vo všetkom sa snažím hľadať pozitíva.

Aké sú tvoje najbližšie plány v súkromnom a pracovnom živote. Podelíš sa s nami?

Plány do budúcna ? Túžim absolvovať IRONMANA (3.8km plávanie,180km bicykel a zabehnúť maratón ). Som na toto celé nastavený už v roku 2019. Najdôležitejšie je zdravie a všetko ostatné je krásny bonus. S mikrofónom, hudbou a športom aj na kraj sveta😊

LESKY, želáme ti plné zdravie a veľa síl!
Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Foto: Archív LESKY