Ktoré praktické bytové doplnky môžu vylepšiť vašu domácnosť?

Ktoré praktické bytové doplnky môžu vylepšiť vašu domácnosť
Zdroj obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com

Ktoré praktické bytové doplnky môžu vylepšiť vašu domácnosť?

Okrem základného nábytku dnes existuje veľké množstvo rôznych praktických doplnkov, ktoré môžu zútulniť či rozjasniť vašu domácnosť. Ktoré to sú a ako ich môžete prakticky využiť?

Väčšina z nás pri zariaďovaní či rekonštrukcii bytu či domu myslí len na základný nábytok, akým je posteľ, sedačka, jedálenský stôl či televízny stolík. Práve tento typ nábytku totiž tvorí základ, vďaka ktorému sa z bytu stáva domov. Skutočný šmrnc však domácnosti dodávajú až doplnky do domácnosti, na ktoré mnohí z nás častokrát zabudnú.

Práve tieto detaily však spoločne s nábytkom tvoria celkový obraz o vašej domácnosti.

Na aké doplnky do domácnosti netreba zabudnúť?

Pri zariaďovaní vášho bytu či domu odporúčame začať od vstupnej chodby, v ktorej sa okrem skrinky na topánky a vešiakov môžu nachádzať aj vaše suveníry z ciest, rôzne obrazy, ale aj napríklad okrúhle zrkadlo, ktoré sa stáva v domácnostiach čoraz viac populárnejším.

Pri kupovaní okrúhleho zrkadla vám odporúčame rozmýšľať aj nad jeho podsvietením, s ktorým bude pôsobiť ešte viac luxusne.

Zrkadlá sa však nemusia nachádzať len vo vstupnej chodbe, ale, pochopiteľne, ich nájdeme aj v kúpeľni či v priestoroch obývačky, kde môžete pomocou nich priniesť do miestnosti viac prirodzeného svetla. Do obývacej izby sa vám môžu skvelo hodiť stojace zrkadlá či čoraz populárnejšie zrkadlové samolepky, ktoré je možné prilepiť na stenu a vytvoriť tak z vašej obývacej miestnosti skutočne netradičné miesto.

Závesy do sprchy

Na prvý pohľad sa vám môžu závesy do sprchy zdať ako doplnok do kúpeľne, ktorý má to najlepšie za sebou. Nemusí tomu však tak byť, keďže dnes si môžete vybrať okrem klasického bieleho sprchového závesu aj ďalšie spracovania s rôznymi vzormi, ktoré sú budú fantasticky hodiť do vašej kúpeľne.

Okrem dizajnového riešenia spĺňa záves do sprchy aj svoju praktickú funkciu a tou je ochrana pred vodou v kúpeľni. Poskytuje naviac aj súkromie počas sprchovania.

Dnes sa taktiež môžete stretnúť so sprchovými závesmi, ktoré majú na sebe protiplesňovú povrchovú úpravu a aj vďaka nim sa tak zbavíte nežiadúcich plesní.

Pri kupovaní závesov do sprchy vám taktiež odporúčame sústrediť sa na kúpu kvalitnej teleskopickej tyče a pevných háčikov, na ktorých bude záves pripevnený.

Zdroj obrázka: Artazum / Shutterstock.com

Zarážky do dverí

Posledný bytový doplnok, ktorý by sme vám dnes radi predstavili, je síce nenápadný, no o to funkčnejší.

Ide o zarážky do dverí, ktoré vám môžu pomôcť najmä pri upratovaní alebo ďalších činnostiach, kde potrebujete, aby vaše dvere ostali otvorené. Dobrou správou je, že dnes si môžete vybrať z veľkého množstva rôznych zarážok do dverí v rôznych tvaroch.

V ponuke sa stretnete s vtipnými zarážkami v tvare rôznych zvierat či so zarážkami v podobe rôznych vankúšikov. Vďaka tomu sa aj z tejto praktickej veci môže stať vhodný bytový doplnok, ktorý určite zaujme nejednu návštevu.

Nepreháňajte to

Všetkého však veľa škodí a platí to rozhodne aj pri bytových doplnkoch. Ich veľké množstvo vo vašom byte by mohlo v konečnom dôsledku pôsobiť pomerne gýčovo a váš cieľ úplne skaziť. To platí najmä pri minimalistickom štýle, v ktorom sa vyžaduje precíznosť a dôraz na detail.

Aby ste sa tejto situácii vyhli tak jednoducho, predtým než budete chcieť kúpiť ďalší bytový doplnok, si rozmyslite, či máte pre neho vyhradené miesto a či spĺňa funkciu, ktorú potrebujete.

Vďaka tomuto prístupu sa tak vyhnete nakupovaniu zbytočných doplnkov, ktoré by ste po roku aj tak vyhodili. Tým ušetríte nielen nemalé financie, ale vaša domácnosť ostane útulná a budete sa v nej cítite pohodlne.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať