Kovács: Vyhodiť ropovod do vzduchu? Ako je možné, že Ukrajina kuje plány proti štátu NATO?

Kovács: Vyhodiť ropovod do vzduchu? Ako je možné, že Ukrajina kuje plány proti štátu NATO?

Aktualita: V Maďarsku vyvoláva nepokojné reakcie informácia z amerických tajných služieb, podľa ktorej ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ešte vo februári navrhol vyhodiť do vzduchu ropovod Družba.

Rusko cez neho dodáva ropu do Maďarska. Pentagón potvrdil pravosť tajných protokolov, ktoré zverejnil denník The Washington Post.

Americkým tajným službám sa podarilo získať odposluchy z rozhovoru prezidenta Zelenského s jednou vicepremiérkou vo februári v Kyjeve.

Správu priniesla aj RTVS.

Celú kauzu zverejnil denník The Washington Post a pravosť uniknutých informácií potvrdilo ministerstvo obrany USA.

štátny tajomník zodpovedný za medzinárodnú komunikáciu Zoltán Kovács napísal na sociálnej sieti jedinú vetu. „Ako je možné, že Ukrajina kuje plány proti členskému štátu NATO?“

Známy bezpečnostný analytik Péter Tarjányi takisto na sociálnej sieti konštatuje, že Kyjev bude musieť urýchlene vysvetliť tento – ako píše – chybný a hlúpy krok.

Ten označil Tarjányi za neoprávnený vzhľadom na to, že Maďarsko poskytuje Ukrajine sústavne hodnotnú humanitárnu pomoc a prijíma státisíce ukrajinských utečencov, dodal.

V linku nájdete celú správu: https://spravy.rtvs.sk/2023/05/zelenskyj-chcel-znicit-ropovod-druzba-navrhol-ho-vyhodit-do-vzduchu/

-Infoservis-

Ilustračné foto: Pixabay

Mohlo by vás zaujímať