fbpx
Domov / ZAMYSLENIA / Kontroverzné vyjadrenie spisovateľa na adresu 50 ročných žien valcuje internet

Kontroverzné vyjadrenie spisovateľa na adresu 50 ročných žien valcuje internet

Zdroj: Instagram

Ženy nad 50 nie je možné milovať, sú staré. Šokoval Yann Moix

Táto správa dnes obletela svet. Moix je francúzsky spisovateľ. Je tiež režisér a televízny moderátor. Hneď ako som si správu všimla, ostala som v nemom úžase. Čo si to dovoľuje?

The body of a 25-year-old woman is extraordinary. The body of a woman of 50 is not extraordinary at all.
Telo 25 ročnej ženy je výnimočné. Telo 50 ročnej ženy už definitívne výnimočné/príťažlivé nie je. V rozhovore pre The Times sa odmietol ospravedlniť za svoje vyjadrenia a namiesto toho si “zarobil” na ešte väčší škandál šírením ďalších názorov  na ženy.

Pozorne som si prečítala vyjadrenia niektorých osobností. Myslím, že pán dostal veľkú príučku. Mnohé užívateľky twitteru vytiahli do boja s fotografiami slávnych dám, ktoré už 50 rokov mali. Patria sem Halle Berry, Monica Belluci, Julia Roberts. Všetky prekročili päťdesiatku. No raz darmo, u pána Moixa tieto dámy nebudú mať šancu 🙂 A o pár týždňov sa k nim pridám aj ja.

Na slovenskom internete ma zaujal postoj a vyjadrenie Petry Ázacis, ktorá svojim vyjadrením okamžite zabodovala u žien i mužov. S jej dovolením prikladáme:

“Mám 45 rokov, 170 cm a vážim 72 kilogramov. Počas tých 45 -tich rokov moje telo počalo a vynosilo dve zdravé deti – (4100 g/53 cm prvé + 4300 g/55 cm druhé), počas tehotenstiev pribralo dovedna 53 kilogramov (31 prvé + 22 druhé), prišlo o 9 zubov, počas dojčenia, trvajúceho dovedna 30 mesiacov (takmer 3 roky) bojovalo s chudokrvnosťou, ale dalo to. Dalo tiež vrcholový šport, stovku za 15 sekúnd, operáciu kolena. Dalo nočné vstávanie a denné fungovanie v robote. Dalo dlhoročné nadľudské výkony, o ktorých nikto netuší, len ja. Áno, keď sa pozriem do zrkadla, vidím prsia poznačené dojčením, koža na bruchu už nebude nikdy ako predtým, vidím popraskané žilky na nohách a každé tri týždne si musím farbiť vlasy. Kedykoľvek sa však pozriem do zrkadla, usmejem sa. Pretože sa z neho na mňa pozerá žena krajšia, ako kedykoľvek predtým. Spokojná sama so sebou, hrdá na to, čo dala a milujúca svoje telo (bez klišé).

Bez ohľadu na to, že Moix nikdy nebol tehotný, nerodil, ani nedojčil, som presvedčená, že telo tohto pána (a ktoréhokoľvek iného v jeho veku), nevyzerá tak príťažlivo, ako telo mladšieho muža. Napriek tomu mu fandím, aby raz našiel vnútorný pokoj, skutočné sebavedomie a najmä dospel k sebaprijatiu. Zjavne ho potrebuje.”

Veľa žien, ktoré už päťdesiatku prekročili, spisovateľovi odkázali, že je to vlastne fajn, že nie sú predmetom jeho záujmu. 

Čo by ste Moixovi odkázali vy? 🙂

Martina Valachová

7 komentárov

 1. Ten je fakt trápny. Ja by som mu neodkázala nič… 🙂 Nezaslúži si ani povšimnutie. Petru pozdravujem. 🙂

 2. Nech sa zamysli;)

 3. Velmi sa mi paci Petkine vyjadrenie.
  Ten pan ma zjavne svoju cestu, ktorou ide. A darmo mu budete vysvetlovat, ze sa myli. “Normalnost” v sucasnosti uz akosi nie je v kurze. A jej opak sa mu dobre hodi do marketingu.
  Takze, pripajam sa k Petke a zelam panovi skore uzdravenie.

 4. Muž môjho života sa do mňa zamiloval, keď som mala 54 rokov, za sebou tri tehotenstvá a pôrody, niekoľko vážnych operácií, pravda, aj veľa športu, ale to telo už krásne nie je. Pán režisér zrejme v žene vidí len telo, ktoré mu má poslúžiť. Môj vo mne vidí dušu a v mojom tele dejiny jednej konečne šťastnej ženy.

 5. Že je debil…

 6. Muži nad 50 let jsou také staří. Mohu milovat dobrého a milého člověka. Takového sebestředného a nafoukaného
  muže jako je Y. Moix bych milovat nemohla. Jsem ráda, že jsem se s tímto člověkem nesetkala osobně ! Asi se honí za nějakým ideálem věčné krásy a mládí a přichází tak o mnoho. Je mi ho líto !

 7. Pán nevie, čo znamená milovať…smutné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.