fbpx

Komunikovať medzi sebou bez opovrhovania a výsmechu je prvý krok k poznaniu a hľadaniu pravdy…

Barrettov test hodnôt Martina ValachováKomunikovať medzi sebou bez opovrhovania a výsmechu je prvý krok k poznaniu a hľadaniu pravdy…

Pamätáte si ešte na prejav matematika, ktorý sa volal NEVIEME? V tom prejave zhrnul všetko, čo sa nevedelo. A nevedelo sa skoro nič. Napriek tomu sme boli dva roky svedkami prijímania opatrení a rôznych foriem nátlakov. Na základe čoho? Išlo politikom skutočne o naše dobro? O zdravie? O zdravú ekonomiku a jej zachovanie?

Nie, hovorím vám. Nie.

Politikom ide väčšinou len o moc. A moc chutí ako droga. Všetci dobre vieme, ako sa z drogy ťažko vyliečiť…

K myšlienke napísať tieto riadky ma priviedla jedna maličkosť. Niečo sa stalo. Niečo sa začína lámať.

Za posledné dva dni mi znenazdajky zavolalo a napísalo 5 mojich „bývalých“ priateľov. Len tak. Vyzeralo to, akoby medzi nami prestal existovať rozkol posledných dvoch rokov (aby som bola presná, odo mňa ten rozkol nešiel. Vznikol tak, že ja som dostala nálepku DEZOLÁT a prestala som akoby existovať).

Pri prvom takom kontakte som mala šok. Celý čas som bola nesústredená, lebo to, čo som čakala, bola obligátna koncovka, aby som sa spamätala a prestala písať na témy hľadania pravdy. Pravda je predsa jedna a o pravde sa nediskutuje… Ale koncovka neprišla. Hovor skončil milo, akoby nikdy rozkol medzi nami neexistoval. Vyparil sa kamsi.

A takto prišli ďalšie 4 kontakty. Z ničoho nič… Keď som premýšľala, čo to mohlo spustiť, doplo mi. Možno za to mohol môj ostatný status na Instagrame…

Ten status končil takto…

Skúsme si spomenúť, ako sme sa medzi sebou hádali a skúsme rozmýšľať a hľadať zdroje informácii…  A nedovoľme, aby aj ďalší školský rok trpeli naše deti. Testy sú už pripravené. A 10 000 000 koktejlov pre Slovensko tiež…

Na post reagovalo veľa ľudí. Väčšina z nich, samozrejme, do správy. Veď doba je čudná.

Ale, zdá sa, že mnohým dopína. Že precitajú.

O dobro ľudí tu zďaleka nejde.

Veľa si toho odniesli naše deti (psychiatri a rodičia o tom vedia svoje…). Podľa mňa, ľudí to už prestáva baviť. Informácie o tom, že tu zúri ďalšia vlna, je možno taký test. Test, ako na to ľudia zareagujú. Taký balónik – prieskumník.

Priatelia. Vládnu nám osoby, ktoré majú kúpené diplomy. Niektorí nevedia ani výšku DPH. Niektorí si myslia, že medveď je vegetarián. Jeden sa dokonca vyhlasuje za SME rodinu a fakticky aj má veľmi veľa žien a detí. Vládnu nám ľudia, ktorí vedia podporiť viacej cudzích, ako vlastných občanov. A, predovšetkým, vedia podporiť sami seba.

Všimli ste si, že ľuďom nie a nie podporu v čase infácie schváliť, ale poslancom sa platy automaticky zdvihli?

Oni sa tí naši zástupcovia ľudu so skutočnou realitou ani nemôžu stretnúť.

Žijú v narkóze. Mimo realitu…

Veľa a dlho píšem a vyzývam – spájajme sa. Nehádajme sa.

Politikom a dobre plateným „odborníkom“ ide o ich vlastnú moc, pozície a blaho. Jediná cesta, ako z toho von, je vytváranie komunít a vzájomnej pomoci. Len a len takto môžeme prežiť nadchádzajúce ťažšie obdobie.

Za seba chcem povedať, že sa budem aj v časoch cenzúry pokúšať aj naďalej vytvárať priestor, ktorý je tu pre všetkých. A veľmi si cením aj platformu, ktorú vytvorili a zlepšujú ľudia okolo #HOVORMESPOLU, kde vzniká aj nová sociálna sieť.

Komunikovať medzi sebou bez opovrhovania a výsmechu je totiž prvý krok k poznaniu a hľadaniu pravdy. Alebo, ako by povedal Orwell: Ak sloboda slova vôbec niečo znamená, potom je to právo hovoriť ľuďom to, čo nechú počuť…“

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať