Viete si predstaviť, že máte v obývačke kompostér s dážďovkami? Tento budete chcieť!

Viete si predstaviť, že máte v obývačke kompostér s dážďovkami? Tento budete chcieť!

Väčšina ľudí býva v bytoch a dom je zatiaľ iba sen. Ak ste doteraz uvažovali nad tým, že kompostovanie nie je pre vás, tak máme pre vás inšpiráciu. Bude o kompostovaní, dážďovkách, dážďovkovom čaji a podobných šmakocinkách… Prinášame inšpiráciu k téme kompostovanie a komposter pre domy a kancelárie.

Dážďovky ako súčasť vašej kuchyne či obývačky?

Ako kompostovať priamo v byte? Je to jednoduché. Pomerne nový spôsob kompostovania prišiel spolu s Urbalive. Ide o kompostéry, ktoré vám pomôžu chrániť prírodu, viesť ku kompostovaniu a ekológii aj vaše deti. A, navyše, získate aj zdravý bočný produkt. Hnojivo a dážďovkový čaj.

Ako to s domácim kompostovaním funguje?

Počuli ste už o kalifornských dážďovkách? Stačí, ak si zaobstaráte kompostér a v zásielke dostanete aj dážďovky. Ak máte doma deti alebo k vám chodia vnuci na návštevu, o zábavu budete mať postarané. Nie je totiž nič krajšie, ako pozorovať deti pri kompostéri. Skúšali sme to u nás vo firme a zistili sme, že keď kolegyňa postavila deti ku kompostéru, tak sme zvládli aj hodinovú poradu bez toho, aby nám klopali na zasadačku a pýtali sa… „MAMI, KEDY UŽ PÔJDEME?“ Hovorí Peter Fuchs, ktorý sa rozhodol, že v rámci sortimentu KANCELÁRIA SK rád ponúkne ľuďom aj tieto produkty.

Kompostovanie a komposter pre domy a kancelárie dazdovky

Biohnojivo, ktorého kvalitu ovplyvňujete

Kalifornské dážďovky sa rýchlo množia, majú neutíchajúci apetít, a preto ich môžete kŕmiť svojím vhodne pripraveným organickým odpadom niekoľkokrát týždenne. Bytový kompostér Urbalive môže byť vhodným interiérovým doplnkom vášho bývania.

Pri dodržiavaní základných pravidiel procesu kompostovania pôsobením dážďoviek, jeho obsah nezapácha a nemajú oň záujem ani nechcené mušky. Získate tak vhodný materiál na prihnojenie a presadzovanie izbových rastlín, v správnom pomere s hlinou.

Kalifornské dážďovky sú domáci miláčikovia HODNÍ VAŠEJ POZORNOSTI

Kompostovanie a komposter pre domy a kancelárie – dážďovky sú praktickým domácim miláčikom, pretože:

  • nepĺznu, nemajú perie = žiadne alergie
  • nesmrdia,
  • netreba ich venčiť ani kúpať,
  • jedia to, čo vy už nezjete,
  • nemajú radi svetlo,
  • majú radi izbovú teplotu,
  • nevylezú z kompostéra (len ak im ide o život),
  • za vašu starostlivosť vás odmenia 100 % bio hnojivom – tuhým aj tekutým.

Váš, hlavne kuchynský, bioodpad nevyhadzujete, spracujete si ho sami a opäť ekologicky zhodnotíte pri hnojení a pestovaní svojho zeleného kráľovstva. Bioodpad prejde tráviacim traktom kalifornských dážďoviek, čo zvyšuje jeho celkovú kvalitu.

Počuli ste o dážďovkovom čaji?

Pri domácom kompostovaní vzniká aj dážďovkový čaj. Je to skvelé tekuté hnojivo. Môžete ho občas použiť aj ako postrek na listy rastliniek, chrániaci ich pred škodcami a chorobami.

Nespornou výhodou je, okrem prinášania minerálov a vitamínov rastlinám prostredníctvom kvalitného domáceho hnojiva, aj šetrenie vašej peňaženky. Nemusíte kupovať žiadne prihnojovacie produkty, pretože ten najlepší si budete vedieť vyrobiť sami. A aké množstvo? Záleží len od vás.

Unikátny dizajn a rôzna farebnosť

Okrem funkčnosti majú kompostéry aj unikátny dizajn a navyše si môžete zadovážiť aj črepníky v rovnakom dizajne. Kompostér tak bude pôsobiť ako dokonalý parťák, ktorý žije v symbióze s vašimi rastlinami. A, samozrejme, aj s vami…

Ak sme vás inšpirovali, bude nám potešením, že sa zapojíte do kompostovacej rodiny, ktorá sa čoraz viacej rozrastá… KOMPOSTERY

-Infoservis-

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať