fbpx
Koho voliť do parlamentu v 2020

Martina Valachová: Mám taký sen – snívam o lepšej krajine

Je utorok večer. Pozerám diskusie a píšem status. „Prosím vás, spojme sa. Nechcem už pozerať na 2 jamky v lícach + fašistu. Do minúty desiatky komentárov.

Takto to je, milí moji. Ja som za zmenu.

Vediem tento portál rok a pol a dávam mu všetko. Píšeme len originálne články a príbehy. Nedávame sem predpoveď počasia ani horoskopy. Nedávame sem tlačové správy.

Áno, mohli by sme si naháňať čítanosť. Ale ja to takto necítim.

ALE.

Cez víkend som predsa len publikovala tlačovú správu „Nie v našej krajine“  – pretože za iniciatívou stoja slušní ľudia a potrebujeme sa spájať v upozorňovaní na možné ZLO. A v nedeľu som si dovolila publikovať správu, že prezidentka bude mať svoju vlastnú reláciu.

No to som si dovolila.

„Ty ideš riešiť na portáli politiku?“

Prišli hneď otázky v Messengeri…

No nejdem…ale toto som chcela publikovať a podporiť. A tak som to urobila. 

Vieme sa navzájom podporiť a akceptovať?

Chcem poprosiť všetkých, aby sme tieto posledné dni vydržali a skúsili presvedčiť našich priateľov nevoličov, aby sa postavili a išli voliť. Každý z vás presvedčte aspoň dvoch. Lebo je vás veľa, milí moji, čo nechodíte voliť. Prosím choďte. Lebo aj keď vás politika nebaví, slobodu si treba vážiť a chrániť. Lebo je dôležitá a dejiny ukazujú, že vôbec nemusí byť samozrejmosťou…

Prosím nehádajme sa medzi sebou. Je mi ľúto, keď vidím vzájomné útoky medzi nami, voličmi tzv. demokratickej opozície…. Prosím, nerobme/nerobte to.

Koho voliť do parlamentu v 2020?

Idete voliť Matoviča? Mne to nevadí. Igor je, aký je. Ale odmakal toľko, ako nikto iný. Že nie je dostatočne obratný v komunikácii? Že zadrie volovinu? Kto niekedy „nezadrie“?

PS SPOLU má vysoké ambície. Ale strana je tu len pár mesiacov. Buďte pokorní. Nepáči sa mi, keď mi niektorí PS SPOLU voliči do Messengera píšu, že Matovič je šašo. A treba voliť PSko. Načo to je dobré? Načo? Veď máme byť potom neskôr SPOLU. Či? 

Ak chcete voliť Za ľudí – voľte ich. Je tam zopár super ľudí, za ktorých by som dala ruku do ohňa. Napríklad aj Martin Kasarda kandiduje (aj kvôli tomu nemá čas písať ku nám rubriku S knihou v posteli a dal si prestávku..) 

SASka? Vždy som ich volila. Sklamali ma párkrát. Ale nehádžem ich cez palubu. Nehádžte ich ani Vy, keď to tak cítite. Nájdite si tam svojich 4 ľudí a hybajte. Keď sa nič do soboty nezmení, asi im dám šancu. Ešte raz…

Ste voliči KDH? Výborne. Aj tam je veľa schopných ľudí. Ja osobne vnímam pozitívne najmä niektoré ženy v KDH. Myslím, že budú vedieť spolupracovať v rámci možnej koalície.

Boris je kapitola sama o sebe (najmä po hlasovaní v utorok) – ale nebudem útočiť na nikoho, kto ho volí. A aj na jeho kandidátke sú niektorí schopní ľudia.

Som zvedavá na výsledok. Som napätá. Cítim však silnú potrebu spájania.

Niekedy mi je ľúto, že už ASI nebudeme počúvať ANI VIZUÁLNE a ani CHSKÝM (teda modlím sa za to…)

Nech volíte akúkoľvek stranu z tzv. demokratickej opozície, je to skvelé. A podporte v tom aj kamarátov. Nepresviedčajte ich, že tá vaša voľba je tá naj. Buďte vďační.

Lebo vaši priatelia by mohli voliť aj tých, ktorých meno „sa nevyslovuje“.

Napríklad:

ZA-VE-DIE-ME-PO-RIA-DOK… hm?

Alebo „nech žije vodca“.

Alebo „z huby riť“…

Či „smutné oči“…

„A dve jamky!“ To ani pomyslieť…

Zakončím to celé príhodou, ak dovolíte. 

Keď som bola v puberte a bývala som na dedine, nútili ma chodiť do kostola. Nechcela som. Musela som. Lebo tak to bolo.

Viete, kde som trávila tú hodinu? Za kostolom. A tam som sa naučila fajčiť. Cigareta ma odvtedy sprevádza celý život.

Aj na základe toho viem, že nútiť niekoho do niečoho je o ničom, lebo aha – čo sa môže stať…

Aby som mohla vychutnať cigaretu, tak väčšinu života behám a stravujem sa zdravo. Pretože balans musí byť… Ale za kostolom, tak tam to celé začalo. Fajčím väčšinu života a chutí mi to, ale do kostola nechodím a ani neplánujem.

Ale prisámvačku, asi sa teraz tri dni pomodlím. Za zdravý rozum. Za zmenu. 

Tak nám teda Pán Boh pomáhaj

AMEN

Martina Valachová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová