Kniha vhodná pre všetky „husákove deti“

Kniha vhodná pre všetky „husákove deti“

Zábavná kniha vhodná pre všetky „husákove deti“ s opisom rokov minulých, ale aj tvrdého komunizmu, takej malej Korony, len v inom prevedení. Vtedy, ako aj teraz, sme mohli len sedieť doma a „kukať do blba.“

Ale ja som našiel návod, ako si zo života urobiť zábavný kolotoč šťastia, humoru a východísk. To všetko dostanete priamo do žíl z liečivej injekcie, knihy – Alfonzova šťastná žuvačka, alebo podarený život husákových detí. /E-shop/.

Počas čítania dávam garanciu dobrej nálady, veľa smiechu, ale aj zamyslení, čo človek dokáže v neľahkých časoch.

Mnohí si práve teraz hovoríte: Čo to je za kniha, prečo a načo to napísal?

Nebude to trapošina?

Proste som to napísať musel, aj kvôli duševnej očiste. Leteli zo mňa pravdivé, ťažko uveriteľné príbehy, v zázračnej náväznosti. Akoby mi ich Niekto z hora diktoval. Je to príbeh obyčajného chlapca z panelákovej rodiny, vtedy periférie Bratislavy.

Úvodom sú korenia, ako pád lietadla, pád susedy z balkóna, nastraženie bomby a do toho hrá ABBA. Prechod do dospelosti je poznačený explodujúcim očakávaním na prvý sex, ozajstný, aj s babou…

A to už Pop strieda Punk a pivo – kofolu.

Život na strednej ekonomickej škole sa mení na 4-ročný žúr a profesorský zbor na štatistov.

„No počkaj zajac, po škole ti skončí zlatý život!“

Neskončil, ale začal film, hodný spracovania, vhodný od 15 rokov.

Ako recepčný na Zlatých pieskoch si žijem americký sen, prerušený hororom. Nástupom na vojnu v Martine. Ide mi o život. Zacítim na chrbte hlaveň samopalu a neskôr sa ocitnem úplne zdravý na operačnom stole. Tieto zlé veci niekedy striedali najsrandovnejšie komiksy.

Po návrate do civilu opäť roztáčam kolotoč vo Funky nálade.

Na úplnom vrchole šťastia a bohatstva sa vzdávam blahobytu a emigrujem do Kanady. Umývam riady, autá a pretváram život k lepšiemu, až k nám do bytu vpália kanadskí kukláči. To nič… Zastaví ma až rok 1989 a po roku ma deportujú domov, aby sa stali v jeden deň tri zázraky.

Skončí štvrťstoročie plné hier s guľôčkami, zápalkovými škatuľkami, ostrými nábojmi a tanečnými topánkami. Všetko sprevádzané s úsmevom a láskou v srdci ku všetkým bez rozdielu farby pleti, rasy, či vyznania. Skrátka je to Kniha vhodná pre všetky „husákove deti“. Knihu kúpite aj TU

Ahojte

Váš Alfonz 

Mohlo by vás zaujímať…

Čo čaká našu psychiku počas karantény a po jej skončení? Radí psychológ Martin Miler

V tomto čase je normálne mať znepokojujúce myšlienky. Dôležité je, aby nezaberali veľa miesta v našej mysli a nespúštali neželané emócie. To čo najlepšie funguje na neželané myšlienky, je odpútanie pozornosti. Treba si teda nájsť činnosti, ktoré nás dokážu natoľko odpútať od neželaných myšlienok, že na ne prestaneme myslieť.

Čo čaká našu psychiku počas karantény a po jej skončení? Radí psychológ Martin Miler

 

Pokožka pod rúškom vysychá. Ako si udržať pleť zdravú a sviežu?

 

Pomáhajme s rozumom. Vstupujeme do stavu, ktorý sme nezažili od 2. sv. vojny.

Mohlo by vás zaujímať