MILENKY… boli medzi nimi ľstivé intrigánky aj nevinné naivky. Za každou sa však skrýva silný príbeh…

Kniha MILENKY… boli medzi nimi ľstivé intrigánky aj nevinné naivky. Za každou sa však skrýva silný príbeh…

Po knihe Princezné a po množstve pozitívnych ohlasov prichádza Katka Hanzelová s novými príbehmi. Kniha Milenky, kde nájdete príbehy žien, ktoré stáli po boku silných mužov; žien prahnúcich po láske, ale aj po bohatstve a moci. Profesionálna kurtizána, anglická grófka, ruská kňažná, čínska herečka, ale aj poľská baletka či dánska novinárka, všetky prežili neuveriteľný život.

Už sám podtitul knihy Milenky – Keď ide o lásku, city musia bokom naznačuje, že úmysly týchto žien nie vždy vychádzali z čistých citov.

Áno, boli medzi nimi ľstivé intrigánky aj nevinné naivky, za každou z nich sa však skrýva silný príbeh, ktorý by nemal zostať zabudnutý.

Čo hovorí autorka?

„Hoci sa na prvý pohľad zdá, že dejiny sú premyslenou pavučinou vojenských stratégov a diplomatov, nie je to celkom tak. Je fascinujúce sledovať, čo sa dialo v zákulisí svetových dejín a ako nimi dokázali niektoré ženy z úzadia hýbať.

  • Čo by sa napríklad stalo, keby sa v Srbsku neobjavila mimoriadne ctižiadostivá Draga Mašínová, ktorá zapríčinila skazu dynastie Obrenovičovcov? Bol by vývoj na Balkáne pokojnejší a nedošlo by k sarajevskej tragédii a prvej svetovej vojne?
  • Alebo do akej miery ovplyvnila rumunskú politiku Magda Lupescu, ktorá ovládala kráľa Karola?
  • A ako by sa pri vládnutí rozhodoval Alexander III., keby jeho otec neprepadol čaru mladučkej Kataríny Dolgorukej? Pokračoval by v otcových reformách? Zabránil by udalostiam, ktoré nakoniec viedli k masakru cárskej rodiny?

Prirodzene, pre históriu je slovko „keby“ bezvýznamné. A tak sa len môžeme domnievať, že tieto ženy boli len akousi predĺženou rukou osudu, ktorou tak často a nepredvídateľne manipuluje božia prozreteľnosť, aby dosiahla svoj plán.“

Podporte vydanie knihy Milenky a budete ju mať medzi prvými aj s podpisom autorky…

Práce na knihe sú už v záverečnom štádiu. Kniha Milenky je zredigovaná, zalomená, skorigovaná. Teraz treba to najdôležitejšie na jej dokončenie – financie.

Vzhľadom na to, že tím okolo autorky chce, aby bola aj táto kniha obrazovo zaujímavá ako tá predchádzajúca, použili v nej množstvo fotografií, ktoré musia zakúpiť v rôznych fotoagentúrach. Ich cena sa vyšplhala na vyše 2 000 eur. A keďže chcú knihu vytlačiť na kvalitnom papieri, ktorého cena za posledný rok stúpala neuveriteľným tempom, budú potrebovať na tlač minimálneho nákladu približne 4 000 eur. Tu nastala chvíľa, keď potrebujú pomoc Vás, budúcich čitateľov knihy

„Ak ste sa dočítali až sem, dovolíme si dúfať, že vás náš projekt zaujal. Ak je to skutočne tak, budeme vďační za akúkoľvek podporu – či už finančný príspevok, alebo zdieľanie. Veríme, že s vašou pomocou to dáme :)“, hovorí autorka a jej tím.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať