Neboli ste na prvom testovaní? Na druhé nesmiete!

Čím ďalej, tým viac sa opatrenia okolo korony sprísňujú a menia.

Podľa najnovších informácií je zrejmé, že ak ste sa otestovať nedali a vo vašom okrese prebieha druhé kolo, nemôžete naň ísť. Vysvetľuje sa to tak, že ľudia, ktorí sa nachádzajú v karanténe s inými osobami, ktoré majú pozitívny výsledok testu, sa tiež nesmú zúčastniť na ďalšom plánovanom testovaní, a to ani v prípade, že ich antigénový test bol negatívny.

Človek s negatívnym výsledkom testu, ktorý žije s inou osobou s pozitívnym testom, musí ostať v nariadenej izolácii, až kým uplynie jej obdobie. A tí, ktorí na celoplošnom teste neboli nemôžu ísť  na druhé kolo! Výnimkou sú len cesty na PCR testy (potvrdené v ranných správach vo všetkých médiách – informácia z Ministerstva zdravotníctva – aktualizované 06.11.2020 o 8:00)

Pretestovať sa bude dať aj neskôr

Rezort zdravotníctva pripomína, že v každom okresnom meste budú zriadené testovacie miesta na antigénové testovanie, kde sa následne budú môcť ľudia dať pretestovať a dostanú nový certifikát, ktorým sa budú môcť preukázať. Karanténa sa pre pozitívne testované osoby skončí po desiatich dňoch za podmienky, že posledné tri dni nemali klinické príznaky, alebo ak nemali úzky kontakt s pozitívnou osobou na nový koronavírus.

Na najbližšie víkendové plánované testovanie ísť nemôžu. Po desiatich dňoch budú potrebovať na výnimku zo zákazu vychádzania potvrdenie od lekára o tom, že prekonali v posledných troch mesiacoch ochorenie COVID-19.

AKTUALIZOVANÉ 06.11.2020 – 12:00

Testovania sa môžu zúčastniť už aj tí, ktorí minulý týždeň neboli

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať