Keď ľuďom poviem, že som žila deväť rokov v Španielsku a z toho pár rokov ako bezdomovec, väčšina ma ľutuje.

Štastie na ulici Slávka BenditaMôžu byť všetci ľudia šťastní?

Každý človek sa vlastne snaží nájsť svoju cestu k šťastiu, na ktoré má právo. Vyumelkované radosti dnešnej modernej doby majú za úlohu skryť jej nudu, prázdnotu, nespokojnosť alebo utrpenie. Bežný človek žije v zajatí svojich malicherných starostí a záujmov. Spútaný svojím vlastným egom, udržovaný v klame, že toto je všetko, čím on je. Preto niet divu, že nepozná svoju vyššiu prirodzenosť v spojení s Božstvom.

Pár rokov som strávila s budhistickými mníchmi.

Oni ma učili žiť v pokore a mieri, učili ma prijať smrť ako súčasť života. A keď ma jedného dňa fyzicky napadol môj bývalý partner, zažila som odchod z tohto sveta. Bol to príjemný zážitok. Dnes viem, že samotný okamih smrti je príjemný, smrti sa nebojím. Toto sa snažím ľuďom vysvetliť. Veľakrát mám pocit, že ľudia sa samotnej smrti až tak neboja, ale viac ich desí žiť ten svoj šťastný a spokojný život.

Dnes som presvedčená, že každý z nás môže žiť život podľa svojich predstáv, len potrebuje pochopiť pár jednoduchých vecí. Ľudia by mali tráviť viac času sami so sebou, pozorne počúvať našu dušu, ktorá sa k nám prihovára. Dávať viac na svoje podvedomie a počúvať svoj vnútorný hlas. Ale keďže sme boli odmalička vychovávaní v strachu a strach je v tomto čase šírený zo všetkých médií, najväčší problém vidím práve v strachu. Strach nám bráni v rozlete.

Sama som si na vlastnej koži zažila domáce násilie...

Stále dookola som sa pýtala Boha, prečo to dovolí, prečo mi nakladá toľko trápenia a bolesti. Dnes viem, že ani Boh, ani iní ľudia nie sú na vine. Ja sama som sa takto rozhodla. Rozhodla som sa trpieť práve preto, že som mala strach povedať svoj názor, mala som strach zo straty a strach niečo v živote zmeniť. Je jednoduchšie zvaliť vinu na niekoho iného, ako začať od seba.

Verte mi, ak aj momentálne prežívate zlé obdobie a bojíte sa zmeny, ale po tej zmene z celej hĺbky duše túžite a veríte tomu, celý Vesmír sa spojí, aby vám pomohol. Len treba urobiť prvý krok. Vždy vám niekto pomôže, vždy. Len sa nebáť.

Keď ľuďom poviem, že som žila deväť rokov v Španielsku a z toho pár rokov ako bezdomovec, väčšina ma ľutuje.

Ja neľutujem ani sekundu svojho života, dokonca ďakujem Bohu za túto krásnu školu života. Ulica mi ukázala cestu k slobode.

Ľuďom hovorím, aby si našli niekoho, kto bude pre nich inšpiráciou, doslova treba kopírovať úspešných. Ale pri tom kopírovaní nebyť kópiou, ale originálom. Každý z nás je originál. Ak ním ostaneme, budeme šťastní. Vyberajme si len to, čo s nami rezonuje. Vždy buďme sami sebou. A ďakujme za všetko, čo máme. To je najúčinnejšia meditácia na svete. A jednoduchá cesta k šťastiu.

Ja milujem dobrých ľudí s veľkým srdcom. Stále takí sú a ja mám to šťastie, že už ich pri sebe mám a pribúdajú každý deň. Ďakujem Bohu a Vesmíru za nich.

Všetky tieto moje poznatky, zážitky z ulice, budhistickí mnísi, domáce násilie, cesta na bicykloch po Európe, ochrnutie po bitke, obrovské zdravotné problémy, ktorých som sa zbavila, a množstvo kníh, ktoré som prečítala a stále čítam, som dala na papier. A vznikla z toho kniha so skvelými recenziami.

Je to môj skutočný príbeh, nič nie je vymyslené.

Cieľom knihy je povzbudiť ľudí, že život má zmysel. A nielen to. Moja editorka mi povedala, že ľudia si ani nedokážu vymyslieť to, čo som ja zažila. Kniha sa volá Štastie na ulici. Možete si ju kúpiť na www.freelifespain.com. Posielam ju ja osobne s venovaním. Vydalo mi ju Aristokratické združenie Slovenska a spoločne s nimi začíname pomáhať týraným ženám, zdravotne ťažko postihnutým deťom aj dospelým, pripravujeme veľa zaujímavých aktivít. Pretože naším krédom je, že sme sa narodili pre to, aby sme sa učili a pomáhali, a nie trpeli. A peniaze si do hrobu nikto nevezme.

Na YouTube, kanál Freelifespain, si nájdete moje videá o mojich skúsenostiach na tejto planéte, moje poznatky ohľadom zdravia a spokojného života.

Moja kniha sa stala inšpiráciou pre mnoho ľudí. Jej zakúpením nepomôžete len sebe, ale aj druhým, pretože výťažok z nej ide práve na pomoc tým, ktorí to potrebujú viac ako ja. Ja verím, že svet je krásne miesto, len si to uvedomiť.

S láskou, úctou a pokorou Slávka Gloria Bendita

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať