fbpx
Keď je túžba po moci riadená egom

Lars Kepler a Dan Brown v slovenskom prevedení

Lars Kepler a Dan Brown v slovenskom prevedení

Dobre, dobre, možno trochu bombastický nadpis pre náš magazín, ale niečo pravdy na tom je. Dvojica autoriek, ktorú poznáte aj zo stránok 40plus, pracuje na jedinečnom projekte.

Veronika Bošková a Katarína Mayer spoločne napísali knihu.
Titul Lóža temnoty dorazí na pulty kníhkupectiev v polovici mája. Ide o napínavý triler z ulíc Bratislavy, kde hlavné postavy odhaľujú symboly, ktoré ich privedú na stopy tajného spolku.

„Asi by sme mohli povedať, že je to tak trochu Dan Brownovka z ulíc Bratislavy,“ hovorí Veronika Bošková. „A dúfam, že to teda bude aj rovnaký bestseller,“ smeje sa.

Obe autorky tvrdia, že sa im spolu písalo dobre a užívali si tvorivú atmosféru.
„Neviem ako to robia Keplerovci, keďže sú manželia a teda spolu nielen píšu, ale aj žijú,“ hovorí o spolupráci Katarína Mayer.

„Za nás však môžem povedať, že to bola výzva, od ktorej nás mnohí odhovárali. Som rada, že sme ich presvedčili, že to ide. Je to o vzájomnej dôvere, ale aj o nadhľade. Museli sme odložiť egá a dovoliť, aby vyhrala tvorivosť. Kľúčom k úspechu bolo podľa mňa to, že nám obom išlo o to isté – o dobro textu a celej knihy.“

„Okrem toho sa oveľa ťažšie prokrastinuje, ak ste zaviazaný aj voči niekomu inému, nielen voči sebe samému,“ dopĺňa Veronika, ktorá nosila námet na túto jedinečnú výpravu do ulíc Bratislavy už niekoľko rokov. Kniha poputuje čoskoro do tlačiarne aj vďaka budúcim čitateľom, keďže ju od teraz môžu podporiť aj na Startlabe.

„Budeme radi, ak si kniha nájde čo najviac čitateľov a budeme ešte radšej, ak napínavý príbeh privedie do ulíc hlavného mesta návštevníkov, ktorí si prehliadku mesta oživia práve vďaka tomuto príbehu,“ dopĺňa Veronika.

„Od prvého momentu bolo naším cieľom, aby húfy cudzincov nebrali Bratislavu len ako dvojhodinovú zastávku medzi Viedňou a Budapešťou, no aby sa tu porozhliadli, prešli sa po jej tajomných zákutiach a objavili historické unikáty, ktoré naše hlavné mesto ponúka naozaj na každom rohu.”

Pre tých, ktorí vydanie knihy podporia, si autorky pripravili poďakovanie, či už vo forme knihy s venovaním alebo pozvania na VIP krst, zážitkovú cestu po Bratislave alebo zápisník s fotografiami v limitovanej edícii. O tejto knihe budete ešte rozhodne počuť, veď posúďte sami:

Lóža temnoty

Mia, nadaná mladá študentka filozofie, má tesne pred štátnicami. Pomocou doktoranda Tibora sa snaží zvládnuť posledné prekážky štúdia. Ten si aj napriek plachosti a miernej rečovej vade začína budovať snubnú kariéru na filozofickej fakulte.

Záhadná pozvánka  a zmiznutá študentka však náhle narušia ich pokojný akademický život. Dokážu spoločnými silami vyriešiť tajomnú hádanku? A zvládnu zbesilú cestu historickými uličkami Bratislavy? Do Slnovratu ostáva už len pár dní.

Keď je túžba po moci riadená egom

Keď je túžba po moci riadená egom, tradície sa stávajú nebezpečnými. Tajomné sa zmení na kruté a svetlo sa zahalí do temnoty.

Pripravila: redakcia

Mohlo by vás zaujímať