fbpx
Karolína Ivanová: Ako  podporiť svoj skrytý ženský potenciál.

Karolína Ivanová: Ako  podporiť svoj skrytý ženský potenciál.

Roky vnímam, cez moju minulú prácu obchodníčky, ako je náš svet nastavený na výkon, na disciplínu, na plnenie úloh a plánov.  Toto vnímanie sveta je rýdzo mužské.  Vôbec  si  to neuvedomujeme, že VŠETCI sa snažíme fungovať ako muži. História, nastavenie spoločnosti  a predsudky nás tak naučili.

Kto chce uspieť, muž, či žena, musí mať gule! Máme STRACH, že na životnej ceste neuspejeme.  Ten strach majú aj chudobní, aj bohatí ľudia bez rozdielu.

Ako  podporiť svoj skrytý ženský potenciál?

Nastavením na výkon trpia hlavne ženy. Zmeneným správaním žien sú muži ukrátení  o ŽENSKÚ ENERGIU a RADOSŤ zo života. Nemyslím tým,  že by žena  na svojej motorke nebola  atraktívna. Keď jej trčí spod helmy blonďavý cop a spod bundy čipková sukňa,  je veľmi atraktívna.

Muž a žena fungujú spolu na princípe polarít. Čo nemá muž, to má žena a navzájom sa dopĺňajú. Navzájom sa milujúci ľudia, ktorí si dodávajú energiu, dokážu spolu všetko. Vráťme sa k polaritám. Polarita sa všade v prírode nastavuje do ROVNOVÁHY. Deň vystrieda noc, chlad vystrieda teplo,  únavu odpočinok,  nevšímavosť vnímavosť,  strach odvahu, nenávisť  vystrieda LÁSKA .

Žena nastavená  na úlohu veliteľky v práci, či doma, ktorá všetko zvládne a spraví, sa nenápadne posúva do mužskej polarity, do jeho vlastností.  Nie sú v rovnováhe. Sebe pridáva mužské vlastnosti a muža vytláča z jeho mužskosti.  Čo sa deje so ženou? Je unavená, vystresovaná a večne nespokojná.  Nie je vo svojej prirodzenej polarite.

Muž si tento  NEDOSTATOK  ŽENSKOSTI  vedľa seba, NEHY a LÁSKY,  vykompenzuje krásnym autom, pivom, hrami a inými rozprávkami , napr. pornom.

Žena „nemá čas“ na seba, na svoje POTEŠENIE, na svoju RADOSŤ. „Nemá čas“, nechce ani LÁSKU.

Láska totiž nie je len sex, láska je telesná a duševná blízkosť. Kde má však žena popri práci, deťoch a domácnosti vziať čas na seba a chuť na nejaké dotyky a blízkosť, keď  všetko riadi a vykonáva.

AKO? Odpoveď: „Odídem krok za krokom z mužskej polarity a vrátim sa k ženskosti“

*Prestanem zvládať životné situácie ako muž.

*ODPUSTÍM sebe a mužom.

*Niektoré veci neurobím.

*Nie som slúžka, ani baník.

*Začnem sa venovať sebe a svojmu telu.

*Svojej duši  a telu dám to, čo mu robí dobre.

* Naučím sa milovať svoje telo, v ktorom tu žijem svoj život a cítim, dýcham a milujem.

*Som s podporujúcimi ľuďmi

*Požiadam muža o pomoc, keď je niečo pre mňa ťažké. Aj cudzieho muža. By ste sa divili, ako muži radi pomáhajú ženám.

* Pohladkám svojho vlastného muža len tak.

*Pochválim muža.

*Prestanem kričať.

*Začnem SAMA  spievať, tancovať, maľovať,  milovať, plávať, bicyklovať , cestovať  a ZAČNEM si robiť RADOSŤ ZO ŽIVOTA. Vrátim sa k sebe. 

ZAČNEM BYŤ SAMA ZO SEBA SPOKOJNÁ a ŠŤASTNÁ. Môj  SMIECH mi pritiahne všetko, čo mi doteraz chýbalo.

Prídi na môj seminár. Tento článok nie je koučing. Koučing  je metóda, ktorá Ti pomôže vrátiť sa k sebe.

Ing. Karolína Ivanová, PCIC

Autorka je koučka

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať