fbpx
Kam s deťmi? MALÝ CESTOVATEĽ – učme deti o svete

Kam s deťmi? MALÝ CESTOVATEĽ – učme deti o svete

Tak ako väčšina čitateľov tohto inšpiratívneho magazínu, aj my sme generácia 40+ J. Naše detstvo sme prežili vonku s kľúčom od domu na krku, skákali sme cez gumu, strieľali z praku a čítali knihy. V škole nás strašila povinná ruština a dovolenkovali sme maximálne v Juhoslávii, či na Balatone. V tej dobe nebolo samozrejmosťou cestovať, alebo sa učiť cudzie jazyky. Niečo sme, samozrejme, postupne dobehli, keďže hranice sa nám otvorili ešte v pomerne mladom veku.

Dnes sú deti v inej situácii. Svet majú ako na dlani. Hranice medzi krajinami nepoznajú.

Naše deti vedieme k tomu, že cestovanie a učenie sa cudzích jazykov je veľmi dôležité. Veď spoznávanie nových krajín, miest a ľudí, je veľmi obohacujúce.

Práve toto nás priviedlo k nápadu, ako deti v tomto smere vzdelávať. Myslíme si, že deti sa najlepšie učia nové veci hravou formou, potom im to do hlavičiek skáče samé. Preto sme vytvorili knihu pre deti – Malý cestovateľ. Sú to cestovateľské príbehy malého chlapca a jeho kamarátov, ktoré sa odohrávajú v rôznych mestách. Deti sa tak zoznámia aj s pamiatkami, zvyklosťami, či históriou.

V tejto knižke sme sa zamerali na Európu. Deti sa naučia, kde v Európe sa Slovensko nachádza, ktoré krajiny s nami susedia, veselou a zážitkovou formou sa dozvedia, kde leží tá slávna Eiffelovka, alebo prečo sa Amsterdamu hovorí „Benátky severu“. Aj deti v malom veku sa to dokážu naučiť, ak bude vzdelávacím nástrojom knižka plná ilustrácií a milých príbehov, s ktorými sa dokážu stotožniť.

Dať deťom vzdelanie je veľká vec, a pre rodičov doslova povinnosť. Dnes možno viac ako inokedy, pretože čaro kníh a spoznávania nahrádzajú mnohí počítačmi, tabletmi a mobilmi, ktoré deťom dokážu sprostredkovať iba virtuálnu realitu. Kniha Malý cestovateľ otvára dvere nielen fantázii, ale približuje deťom aj skutočný svet, pomocou nádherných a realistických ilustrácií z ozajstných miest a prostredníctvom milých príbehov.

Skúšame vydať knihu formou crowdfundingu, pomocou projektu na Startlabe. Veríme, že si nájde svojich podporovateľov. Odmenou každému podporovateľovi bude táto milá kniha MALÝ CESTOVATEĽ, či už pre vaše deti alebo ako darček pre vašich známych.

A ako sme knihu tvorili?

Ja som mala nápad, projekt v hlave, ale nie som nadaný spisovateľ. Môj manžel, je síce technicky orientovaný, ale má obrovskou fantáziu a už od mala cit pre pero. Vždy najradšej písal rozprávky a tentokrát vytvoril krásne cestovateľské príbehy, ktoré sa odohrávajú v konkrétnych európskych mestách a zažíva ich malý chlapec Petrík, spoločne so svojim kamarátmi.

Nebolo to jednoduché. Nápad je jedna vec, realizácia druhá. J Vybrali sme európske mestá a krajiny, ktoré sme považovali za dôležité, aby ich deti trochu viac spoznali. Celý projekt je okorenený prekrásnymi ilustráciami od Martinky Egedovej. Táto talentovaná ilustrátorka dokázala naše nápady premietnuť do obrázkov, ktoré niekedy povedia viac ako slová.

Ak by ste mali záujem podporiť vydanie tejto milej knihy a mať ju medzi prvými, skúste tak urobiť tu. Veríme tomuto projektu a ďakujeme aj za Vašu dôveru.

Magazínu 40+ prajeme mnoho kvalitných a inšpiratívnych príbehov a projektov.

Malý cestovateľ

Andrea a Roman Borušovičovci

Pripravujeme projekt Stážista po štyridsiatke