K. Lovaš: Ako Slovák sa hanbím za to, čo predvádzajú slovenskí politici, zatiaľ čo sa štát beznádejne rozpadá.

Ako Slovák sa hanbím za to, čo predvádzajú slovenskí politici, zatiaľ čo sa štát beznádejne rozpadá.

Píše na svojom profile Karol Lovaš

Česká republika obnovuje, zatiaľ na 10 dní, hraničné kontroly so Slovenskou republikou. Dôvod? Organizovaný zločin v podobe nelegálneho prevádzačstva. Podľa českého ministra vnútra Víta Rakúšana narástla medziročne nelegálna migrácia o 1200%!

Čo na to Slovenská republika? Zaujíma vôbec niekoho na Slovensku, že od polnoci zo stredy na štvrtok, budeme mať na hraničných priechodoch s našim západným susedom kontroly?

Slovensko sa stáva synonymom babráctva a neúspechu. V každom ohľade. Ak to pôjde takto ďalej, zo Slovenska nezostane veľa.

Koľká symbolika v znovuobnovení kontrol na hraniciach do Českej republiky. Mal by si to niekto všimnúť aj na Slovensku. Alebo ešte stále riešime „dívčí válku“ Tabák – Cigánikovej?

Ako Slovák sa hanbím za to, čo predvádzajú slovenskí politici, zatiaľ čo sa štát beznádejne rozpadá.

Konštatuje Karol Lovaš na svojm profile na Facebooku

Informácie o kontrolách a o náraste migrácie priniesol aj portál ČT…

Minister Rakušan pripomenul, že niekoľkokrát so svojim slovenským kolegom jednal a žiadal, aby slovenská strana plnila to, čo vyplýva z mezinárodných zmlúv, teda dohodu s Českom. To znamená, že v prípade, že je zistené, že daná osoba prichádza zo Slovenska, aby sa tam následne vracala. „Tady jsme nedosáhli diplomatickými kroky takových úspěchů, jak jsme čekali,“ povedal Rakušan.

Celý článok TU: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3532254-na-hranici-se-slovenskem-budou-kvuli-nelegalni-migraci-docasne-kontroly

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať