Juraj Mesík: Evidujem varovné signály, že sa onedlho vráti vírus, ktorý bude agresívnejší. Ako sa pripraviť?

Juraj MesíkJuraj Mesík: Evidujem varovné signály, že sa môže vrátiť vírus, ktorý bude agresívnejší. Ako sa pripraviť?

Juraj Mesík. Vyštudovaný lekár, dlhé roky pracoval pre Svetovú banku a zaoberal sa najmä globálnymi rizikami a krízami. Dnes sa svet zmieta v problémoch. Na mnohé globálne riziká Juraj poukazoval už počas prvej pandémie. Bol často vysmievaný, aj keď v mnohých ohľadoch prišlo na jeho slová.

Riziko návratu vírusu

Ako vidí situáciu dnes? A prečo si myslí, že už o niekoľko mesiacov či týždňov hrozí návrat pandémie v ešte väčšej sile? Ako podľa neho bude vplývať v takej situácii rozhodnutie elít na naše životy? A vidí rozdiel pre ľudí čo do o*kovacieho statusu? Juraj pár týždňami poslal ministerke zdravotníctva list, v ktorom uvádza, že hrozí návrat pandémie a v ešte silnejšom rozmere. Hovorí o tom profesor Vanden Bossche. Obzvlášť upozorňuje, akoby to mohlo zapôsobiť s ohľadom na očkovací status človeka a aj podľa sily imunity jedinca.

Juraja som sa pýtala aj:

  • Než sa dostaneme k aktuálnej situácii, ty si písal listy aj predošlým ministrom. Čo v nich bolo a čo sa potvrdilo? Začnime tvojim prvým listom z roku 2020
  • Potom prišiel rok 2021 a tvoje ďalšie upozornenia. Za ne si bol pranierovaný a nálekovaný. Prečo sa lekár ako ty tak vehementne pustil do informovania o rizikách? Veď bez očkovania by sme tu neboli…
  • Z hľadiska pozorovania a dát nemáme na Slovensku databázu, kde by bolo vidno, ako sme na tom dnes… Náhle úmrtia? Prečo to podľa teba tak je?
  • Skúmaš dáta zo zahraničia. Čo tie dáta hovoria?
  • Veľa ľudí si všimlo, že pandémiu ukončila vojna na Ukrajine. Aký je tvoj názor? Bola to mediálna pandémia?
  • Na pretrase je zmluva s WHO…
  • Poďme k tvojmu listu ministerke a k tvojej obave, že niečo nové nám hrozí. Nechcem šíriť paniku, ale je dobré byť informovaný. Čo presne si ministerke napísal a odpovedala?
  • Pan Boosche je považovaný mainstreamom za bludára. Je on naozaj odborník? Prepáč, že sa takto pýtam, bežný občan ho asi vôbec nepozná…
  • Čo teda podľa teba by si mali ľudia uvedomiť? Čo by mali pripraviť inštitúcie? Okrem ministerky si niekoho s týmto oslovil?
  • Čo ak pôjde o mediálne eskalovanie? Ako si bežný človek pomôže?

To všetko v rozhovore…

Príjemné sledovanie. Ak sa rozhovor zapáči, pošlite ho ďalej…

Ďakujem aj za finančnú podporu, ktorú mi posielate.

Ak sa chcete pridať, je možné realizovať touto cestou: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

00:00 Úvod

03:10 Prečo nám hrozí nový vírus

03:40 Súhrn minulých analýz roku 2020

07:54 Zlyhania prezidentky a jej tímu

16:50 Generiká a Ivermektin

23:40 Ukončenie pandémie – vojna na Ukrajine

31:17 WHO zmluva a dezinfoscéna?

36:17 Boosche a analýza možnej pandémie leto 2024 + ako sa pripraviť

59:30 Imunita očkovaných a neočkovaných + posilnenie imunity

Dokument, ktorý Juraj spomína v rozhovore nájdete tu: Aktuálna situácia + Bossche – klik

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať