Jorge Bucay napísal knihu, z ktorej si prečítate jeden príbeh vždy pred spaním. Jeden, nad ktorým sa zamyslíte…

O hľadaní šťastia

… zmyslu života, nádeje, optimizmu, naplnenosti života. Problémy vo vzťahu, v štúdiu, s priateľmi, rodinou. Trápia väčšinu z nás, ale aj hlavného hrdinu knihy Porozprávam ti. Príbehy, ktoré ma naučili žiť (Noxi, 2022).

Mladý študent Demián vyhľadá psychoterapeuta Jorgeho s nádejou, že mu pomôže.

Že mu ukáže, ako byť šťastným a spokojným. Nekonvenčný Jorge mu však nedá rady, povie mu príbeh. A hneď niekoľko. Každý raz iný. Známe i menej známe anekdoty, bájky, rozprávky, ktoré ho nútia pozerať sa na svoj problém z iného uhla.

51 kapitol ponúkne čitateľovi 51 príbehov na zamyslenie. Príbehov, ktoré spolu nijako nesúvisia, nenadväzujú na seba. Príbehy, ktoré si každý čitateľ interpretuje podľa seba. A každá interpretácia je správna.

Kniha Porozprávam ti.Príbehy, ktoré ma naučili žiť nie je knihou na bežné niekoľkohodinové čítanie.

Ide o knihu, z ktorej si prečítate jeden príbeh vždy pred spaním alebo aj počas dňa. Jeden, nad ktorým sa zamyslíte. Preto neprezradím viac. Nechám na vás, ktorý z nich si obľúbite a o ktorom z nich sa budete rozprávať so svojimi priateľmi. Pretože presne také sú – niektoré si prečítate a neutkvejú vám v pamäti, iné zase budete tlmočiť rodine a známym, pretože ich pointa si vás získa.

Argentínsky psychoterapeut Jorge Bucay sa zaraďuje medzi desiatky lekárov, ktorí sú zároveň uznávanými spisovateľmi (Bulgakov, Cook, Hosseini, ale aj Kukučín či Jége). Ako sám Bucay hovorí, časť jeho práce tvorí účasť na konferenciách a časť písanie kníh, ktoré považuje za terapeutické nástroje.

A kniha Porozprávam ti. Príbehy, ktoré ma naučili žiť je jednou z nich.

Pripravila: Jana Túry

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať