fbpx

Je zdravé piť len čistú filtrovanú vodu?

Pijem filtrovanú vodu z vodovodu. Nekupujem balenú. Veď načo? Vedeli ste však, že po dlhšom pití filtrovanej vody vám môžu chýbať minerály a niektoré stopové prvky? Je preto dobré striedať pitný režim s minerálnymi vodami, alebo s vodami, ktoré sú obohatené o vitamíny – tzv. vitamínové vody, funkčné nápoje a šťavy.

Funkčný nápoj nie je „energeťák“

Niekedy sa stáva, že si vitamínovú vodu alebo funkčný nápoj ľudia zamieňajú s nápojom energetickým. Je tu však veľký rozdiel. Dobre namiešaný vitamínový či funkčný drink má v prvom rade prírodné zloženie. To znamená, že neobsahuje žiadne konzervačné látky, farbivá a dokonca ani pridaný cukor, či umelé sladidlá. Kto neverí, že sa v dnešnej dobe nájde tak poctivý produkt, nech uverí. Jedným z príkladov takýchto nápojov sú čisto slovenské produkty vyrábané s láskou pre ženy.

V istom veku vaše telo potrebuje vyvážený príjem vitamínov

Pre správne fungovanie tela potrebujeme množstvo vitamínov. Naše telo potrebuje aj ich zásobu. Ako však zabezpečiť vyvážený príjem vitamínov a minerálov každý deň? Najmä, keď roky pribúdajú, vaša imunita je nízka, pleť dehydratovaná a pridá sa aj vypadávanie vlasov?

Rozhodli sme sa preto pozrieť na produkty slovenskej spoločnosti Divas, ktorá ponúka komplexné riešenie a to podľa toho, čo vaše telo potrebuje.  Ide o účinný a pohodlný spôsob doplnenia potrebných látok prirodzenou formou v rámci každodenného pitného režimu. A drinky budeme aj testovať.

 

Potrebujete podporiť zdravie?

Najznámejšou kategóriou na trhu vôd sú vitamínové vody. Tých nájdete na našom trhu hneď niekoľko druhov a značiek, nie všetky však skutočne podporujú zdravie, nakoľko okrem vitamínov Vás pri nepozornosti „obšťastnia“ aj inak.

Ide často o dávku chémie v podobe konzervačných látok (napr. sorban draselný či benzoán sodný, to už ani neznie dobre, však?), nepotrebnou dávkou cukru či iných umelých náhrad. Preto je naozaj dôležité čítať zloženie, najmä v dnešnej dobe.

Vitamínové vody Diva’s obsahujú až 120 % odporúčanej dennej dávky vitamínov C, B3, B5, B6, B9 a B12 + líšia sa v príchuti a aktívnej, resp. akejsi bonusovej látke. Sú bez pridaného cukru či umelých sladidiel, bez farbív a konzervantov.

Je zdravé piť len čistú filtrovanú vodu?

Dbáte o svoju krásu a zdravie zároveň?

Vedeli ste, že COENZYME Q10 je nesmierne dôležitý aj pre správne fungovanie srdcového svalu?  Dodáva mu energiu, no a samozrejme chráni aj pokožku pred nežiadúcimi vplyvmi. Ak ste ešte neskúsili, tak Funkčné drinky Coenzyme Q10 VITALITY INSIDE (grapefruit & ibištek) a Collagen BEAUTY INSIDE (višňa & ruža) sú jemne sýtené nápoje v plechovke, ktoré sa oplatí vyskúšať. Oba nápoje sú primárne zamerané na doplnenie kolagénu, okrem toho však obsahujú aj vitamíny (C, B3, B5, B6, B9 a B12) a to až 75% odporúčanej dennej dávky.

Diva’s je slovenská firma s výrobou na Slovensku a za svoje produkty už dokonca získala mnohé medzinárodné ocenenia za inováciu či skvelú chuť.

Najbližšie budeme produkty Diva´s testovať už tento víkend na Orave. Sme zvedaví, ako bude chutiť účastníkom nášho reštartu pitný režim z rady HAELTH. A tiež, ako podporí ich výkon pri cvičení. O informácie sa radi podelíme.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať