Je pred vami zariaďovanie kuchyne? Zabezpečte, aby bola útulná a pohodlná

Je pred vami zariaďovanie kuchyne Zabezpečte, aby bola útulná a pohodlnáJe pred vami zariaďovanie kuchyne? Zabezpečte, aby bola útulná a pohodlná

Trávime v nej najviac času, pretože dodržiavanie zdravého životného štýlu je závislé aj od kvalitnej stravy. Avšak, napriek významu tohto priestoru, mu venujeme pri zariaďovaní minimum pozornosti, čo je chyba, ktorá sa skôr či neskôr odzrkadlí na našom pohodlí nielen pri príprave chutných jedál.

Aby ste sa preto vyhli všetkým nepríjemným pocitom a mali aj z varenia príjemné pocity a pobyt v kuchyni vám nespôsoboval vrásky na čele, máme pre vás pevné stolové nohy i niekoľko ďalších tipov, ako si túto miestnosť zariadiť a zorganizovať.

Venujte pozornosť rozloženiu kuchyne

Najdôležitejším faktorom pri navrhovaní modernej kuchyne s ostrovčekom je ergonómia. Napríklad umiestniť chladničku/mrazničku na opačný koniec miestnosti, ako je vaša varná zóna, je nepraktické.

Zamyslite sa preto nad tým, ako budete kuchyňu používať a uprednostnite, aby bola štruktúra oblasti prípravy jedla, varenia a stravovania kompatibilná. Okrem toho berte do úvahy priestor ako celok a príslušné proporcie, pričom dbajte na to, aby ste nepreplnili alebo nezahltili žiadne plochy.

Kuchyne s ostrovčekom predstavujú príležitosť, ako začleniť niekoľko dôležitých položiek kuchyne na jedno miesto. Tento špecifický typ usporiadania poskytne kuchyni stredobod a vytvorí ideálne miesto pre členov rodiny, aby sa mohli stretávať pri varení, čím sa vaša kuchyňa stane veľmi spoločenskou súčasťou domova.

Vyberte si nábytok, ktorý je funkčný

Väčšie kuchyne umožňujú viac možností z hľadiska dizajnu kuchynského nábytku. Ani menšie priestory nie sú ale odsúdené na zánik. Vysoké úložné skrine, závesné systémy, špeciálne úchytky na nábytok a ďalšie podobné efektívne možnosti môžu urobiť doslova zázraky.

Samozrejme, čím viac priestoru a riešení k dispozícii máte, tým väčšia je možnosť začleniť moderné úložné nápady, ktoré ponúkajú štýlové aj praktické riešenia priamo do praxe.

Dobre zvolené osvetlenie

Nakoniec stojí za zmienku aj osvetlenie, pretože je to prvok, ktorý nie každý berie do úvahy vo fáze návrhu, no pritom môže mať na vaše pohodlie v tejto miestnosti zásadný význam. Ideálne je kombinovať viaceré štýly osvetlenia, napríklad kombinácia závesných svietidiel, stropných bodových svietidiel a osvetlenia pracovnej dosky poskytne krásne rovnomerné svetlo v celej miestnosti.

Použitie rôznych typov svetiel vám umožňuje zvýrazniť rôzne ohniská a vytvoriť potrebné  osvetlenie pre varenia aj zábavu. Dôležité je, že rôzne štýly osvetlenia dávajú svetlu rôznu textúru, čo miestnosti dodáva naozaj pekný rozmer. Tak to vyskúšajte a uvidíte, že aj kuchyňa môže byť nielen funkčná, ale aj krásna.

Zdroj obrázka: adpePhoto/Shutterstock.com

-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať