Dušek: Rozpadne sa to ako domček z kariet. Stačí, aby ľudia pocítili svoju skutočnú moc.

Jaroslav Dušek: Rozpadne sa to ako domček z kariet.Jaroslav Dušek v rozhovore: Rozpadne sa to ako domček z kariet. Stačí, aby ľudia pocítili svoju skutočnú moc.

Herec a moderátor Jaroslav Dušek v rozhovore o ľudskej sile. A o hrách, ktoré ľudia hrajú a do ktorých sa nemusíme nechať vtiahnuť.

„Myslím si, že sa to rozpadne ako domček z kariet. Stačí, aby ľudia pocítili svoju skutočnú moc. Ako môžete manipulovať s človekom, ktorý je v pohode? Celá filozofia kupuj, nekupuj, predávaj, nemaj, je postavená na ilúzii bezvýznamnosti,“ hovorí o snahách ovládať ľudstvo prostredníctvom tzv. materiálnej chudoby.
V rozhovore hovorili aj o „ďalších obľúbených ľudských hrách“, ako je nálepkovanie alebo dobrovoľné vzdávanie sa moci.

„Hráme so sebou akúsi hru na veľmi veľké obmedzenia, veľmi slepú hlúposť. To znamená, že sme sa dostali do stavu, keď na všetko potrebujeme trénera, poradcu, niekoho. Už nič nevieme. Niekto nám musí povedať, ako máme jesť, ako sa obliekať, čo robiť, ako myslieť, ako financovať, ako napísať správny životopis,“ opisuje Dušek niektoré prejavy doby, v ktorej žijeme, v rozhovore plnom humoru, odstupu a typických slovných hier.“

Rozhovor si môžete pozrieť aj priamo tu: 

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať