fbpx
Jana Takács Horníčková: Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?

Jana Takács Horníčková: Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?

Moje meno je Jana Takács Horníčková a mám  LEN 40 rokov.  Doma mám dvoch skvelých samostatných chlapov – manžela a 18 ročného syna. Pracujem ako projektová manažérka v Lige proti rakovine a spolupodieľala som sa na príprave jedinečnej zbierky: Deň narcisov.

Každý rok pribudne na Slovensku viac ako 34 tisíc onkologických pacientov. Dňa 11. 04. 2019 sa uskutočnil už 23. ročník zbierky „Deň narcisov“. Témou tohto ročníka bola jednoduchá otázka „na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“, ktorá priniesla množstvo emotívnych odpovedí, príbehov, myšlienok, či úvah.

Pri pripínaní môjho narcisu som si aj ja spomenula na svojich starých rodičov, či na len 17 ročnú Kristínku, ktorí žiaľ svoj zápas prehrala. Môj pripnutý NARCIS mi pripomenul aj tých, ktorí bojovali a vyhrali alebo sa vydali na cestu poraziť chorobu a bojujú, nevzdávajú sa.

Vďaka práci v Lige proti rakovine spoznávam veľa ĽUDÍ, za ktorými sa skrývajú rôzne životné príbehy. Tento rok mi najviac utkvela v pamäti emotívna spomienka na pani so šatkou na hlave, v ružovom župane. Sedela na vozíčku v nemocnici a čakala na vyšetrenie. Na prvý pohľad pôsobila mladým dojmom, no mala viditeľne utrápenú, smutnú tvár. Chcela som prejsť okolo nej, ale urobila som krok späť, aby som sa jej prihovorila: „Prepáčte, smiem Vám pripnúť tento narcis nádeje?“ Ostala zaskočená, pripla som jej narcis a pani sa na mňa usmiala. Uvedomila som si, že obyčajný žltý kvet mal silu vyčariť už nezabudnuteľný úsmev aj na mojej tvári.

Nebuďme voči sebe a ani okoliu ľahostajní, robme neočakávané a pomôžme svojimi drobnými skutkami spraviť krajší deň sebe a ostatným. Liga proti rakovine ponúka bezplatnú pomoc onkologickým pacientom, ktorá by bez dobrovoľných príspevkov nebola možná.

Aj napriek tomu, že zbierka v uliciach už skončila, je možnosť do 17.04. 2019 podporiť LPR príspevkom 3€ prostredníctvom odoslania SMS na čísle 848.

Jana Takács Horníčková

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať