Jan Vojáček: „Za chvíľu nám povedia: Nechoďte von. Slnko je sviňa!“ Na čo sa v medicíne často zabúda?

Jan Vojáček o uzdraveníJan Vojáček o uzdravení: Nemoc je informácia, ktorá človeku odovzdáva dôležitú správu.

Jan Vojáček hovorí o tom, kam až môže zájsť medicína založená na zbavovaní sa zodpovednosti, a pripomína niektoré základné princípy, na ktoré sa v modernej klasickej medicíne často zabúda.

Vieme sa liečiť sami? 

„Vieme sa liečiť sami, je to naša bazálna prirodzenosť. Život chce byť žitý. A urobí všetko pre to, aby prežil. Systém každého jedinca sa chce za každú cenu uzdraviť a byť najlepšou verziou seba samého,“ hovorí Jan Vojáček a dodáva, že aj keď sa nie každému podarí uzdraviť sa, každý má bezprostrednú možnosť zlepšiť kvalitu svojho života.

„Naša zodpovednosť tu nie je v tom, či tu budeme šesťdesiat, osemdesiat alebo koľkokoľvek rokov. To my nevieme. Čo však môžem ovplyvniť, je to, aká dobrá bude kvalita môjho života dnes. A to môžem urobiť v akomkoľvek stave,“ vysvetľuje.

Celý rozhovor pre Svědomí národa môžete sledovať tu:

Prvý diel rozhovoru je : TU. V rozhovore Jan Vojáček o uzdravení spomína aj základy, ako si nastaviť nové návyky. Rozhovor na túto tému sme priniesli nedávno v podcaste ODznova. Nájdete ho na Youtube v tomto linku: https://youtu.be/5u3NHkH0PDw

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať