Ján LAKOTA: Krčméryho obrat o 180 stupňov nechápem. Za seba, podpisujem každé svoje vyjadrenie.

Ján LAKOTA: Krčméryho obrat o 180 stupňov nechápem. Za seba, podpisujem každé svoje vyjadrenie.

Najviac z rozhovoru s MUDr. Jánom Lakotom zarezonovala časť o tom, keď rozprával o vzťahu a komunikácii s prof. Vladom Krčmérym. Vyjadril presvedčenie, že pán Krčméry bol výborný odborník. „Nepochopil som, kde nastal ten obrat. Ja som mu aj telefonoval. Písal. Potom sa už neozval. Nechcem špekulovať o tom, čím to bolo spôsobené…“

Podpisujem každé jedno slovo a svoje vyjadrenie aj dnes. Nič by som nemenil…

Žijeme v dobe, keď sa likvidácia človeka a zničenie jeho renomé môže udiať doslova za pár hodín alebo dní. Aj keď ste zachránili stovky životov, môže prísť mediálny lynč len kvôli tomu, že máte – ako odborník iný názor, ako „mediálne elity“ podporované silou médií. Jedným z takých je aj Ján Lakota.

Kto je Ján Lakota?

MUDr. Ján Lakota, CSc. Pôsobil ako primár OKHaT, Národný onkologický ústav, Bratislava. V roku 1984: ukončil štúdium medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, 1990: CSc. v odbore onkológia. 1987/88: hosťoval na Duke University Medical School, Department of Immunology and Microbiology, Durham, North Carolina, USA, štipendium z Howard Hughes Medical Institute. 1990: postdok na University of Stockholm, Department of Biochemistry, Stockholm, Švédsko. 1976-1991: Ústav experimentálnej onkológie SAV, Bratislava.

Pôsobil aj v  Národnom onkologickom ústave a  na Ústave experimentálnej onkológie SAV, Bratislava,

Atestácie: vnútorné lekárstvo, klinická onkológia, MPH, hematológia a transfuziológia
Počas minulých rokov sa preslávil svojimi názormi, ktoré sa týkali opatrení a tiež celoplošného testovania a očkovania, za čo bol nálepkovaný a ostrakizovaný.

  1.        V čom sa  mýlil?
  2.        A v čom sa preukázalo, že mal pravdu?
  3.        Ospravedlnil sa mu niekto za znevažovanie?
  4.        Ako sa díva na obdobie plné rozporuplných opatrení?

Plus – divácke otázky z publika

Po dohode s pánom doktorom dávam tento rozhovor verejne, pretože bol oň veľký záujem.

Pôvodne som chcela prístup spoplatňovať, ale rozhodla som sa urobiť výnimku. Dávam rozhovor ako bonus a zároveň budem rada, ak oceníte moju prácu a snahu tak, že podporíte moju tvorbu.

Podpora je možná nasledovne:  https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať