MUDr. Jan Hnízdil: Lieky nepredpisujem. Farma biznis je biznis – nemá záujem o vyliečeného človeka

Jan HnízdilJan Hnízdil: Lieky nepredpisujem. Farma biznis je biznis – nemá záujem o vyliečeného človeka

Môj dnešný hosť je známy celostný lekár. MUDr. Jan Hnízdil je atestovaný internista a rehabilitačný lekár. Autor kníh – Mým marodům, Zaříkávač nemocí, Bolesti zad: Mýty a realita, Artróza v psychosomatickém přístupu. Prevádzkuje liečebné vzdelávacie zariadenie komplexnej medicíny Hnízdo zdraví (www.hnizdo-zdravi.cz)

Jan Hnízdil počas svojej praxe vyskúšal veľa.

Výsledky hovoria za neho. Aj tak sa počas uplynulých rokov stal terčom kritiky. V roku 2015 dostal bludný balvan. Točili sme v Prahe. V rozhovore sme toho predebatovali veľa. Rozprávali sme o tom, ako sa cítil, keď dostal bludný balvan, prečo si myslí, že naša civilizácia je v zániku a čo by mohlo pomôcť. Ako vníma psychosomatiku pri liečení a diagnostike, prečo si myslí, že cholesterolu by sa nemala venovať pozornosť, ale aj o tom, ako liečiť obezitu či iné choroby.
V závere odznel a jeho odkaz a potvrdenie toho, že lieky ani naďalej nepredpisuje.

Celý rozhovor s Janom Hnízdilom si môžete pozrieť priamo tu:

Zdieľajte ho ďalej, možno jeho myšlienky pomôžu aj vašim priateľom a známym…

Ďakujem, že máte rozhovory ODznova radi. Veľmi si to cením.

Ďakujem za každé zdieľanie, každú podporu .. aj tú finančnú… Ak sa chcete pridať, nech sa páči: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast/tiers alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať