Iveta Tkáčová: Na deťoch páchame zločin, ak ich delíme podľa očkovania. Pohyb im pomáha!

Iveta Tkáčová vplyv tanca na vývin detí
Foto: Dominik Besler

Iveta Tkáčová: Na deťoch páchame zločin, ak ich delíme podľa očkovania. Pohyb im pomáha!

Iveta Tkáčová vedie už 11 rokov tanečnú školu Riverpark Dance School. V škole majú aktuálne 450 detí a prácu dávajú 40 ľuďom. Rozprávali sme sa o tom, aký je pohyb pre deti a mládež kľúčový – o fyzickej, ale aj psychickej stránke – najmä počas pandémie, keď deti boli skoro 2 roky doma.

Aké to je, keď deti narážajú na diskrimináciu a nemôžu tancovať?

Deti sa učili choreografie online a potom prišli opatrenia v zmysle OP. Tie, ktoré neboli očkované alebo prekonané, nemohli ďalej cvičiť a tancovať. Podľa Ivety sa podobnými opatreniami pácha zločin na deťoch. Pohyb potrebujú viac, ako inokedy predtým. Ľudia by sa mali v prospech detí spájať a hľadať cesty a informácie.

Deti priberajú, psychiatri hlásia veľa problémov, závislostí, marihuany, alkoholu. Aj nedávna šikana v Miloslavove je podľa Ivety príkladom toho, že deti nie sú pod kontrolou, pretože nemajú čo robiť vo voľnom čase. A rodičia majú teraz veľa iných starostí. Mnohí prišli o prácu a snažia sa uživiť rodinu…

V rozhovore sa dozviete aj to, čo je podľa Ivety, ktorá sa vydala za finančníka, poslaním tzv. dobre vydatých žien.

Keď som sa pripravovala na rozhovor, priznala som sa Ivete, že mi kamarátky hovorili, že čo už len ju môže trápiť. Dobre sa vydala. Bodka. Iveta sa pri tejto poznámke pristavila a navrhla mi, že na tému dobre vydatých žien bude rada odpovedať. Ako vníma túto tabu tému a kde cíti svoje poslanie?

Prezradila aj novinky a hovorila aj o plánoch tanečnej školy, ktorá sa aktuálne spája so školou Jána Ďurovčíka. V škole radi privítajú aj chlapcov, ktorých je stále málo. V kolektíve tanečníkov sa uplatní každé talentované dieťa, aj keď to finančná situácia rodičom nedovoľuje, pretože im vedia pomôcť z nadačného fondu J&T.

Pozývam vás sledovať rozhovor, ktorý je autentický a ide do hĺbky citlivej Ivetinej duše.

Ak vás rozhovor v rámci nášho podcastu ODznova zaujal, podeľte sa oň zdieľaním a dajte nám odber na YouTube.

  • Kamera: Dominik Besler, Adrián Szelle
  • Strih & Postprodukcia: Dominik Besler
  • Za poskytnutie priestorov ďakujeme JASNA DESIGN: http://jasnakrasna.sk

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať