Iris APFEL: ŽENY… Musíte sa naučiť sebe rozumieť a ísť svojou cestou. Len tak sa budete cítiť šťastné!

Najstaršia modelka Iris Apfel má 100 rokovIris Apfel: ŽENY… Musíte sa naučiť sebe rozumieť a ísť svojou cestou. Len tak sa budete cítiť šťastné!

Poznáte ju? Iris Apfel. Módna ikona. Keď u nás si často ľudia okolo 50-ky všímajú prvé choroby a príznaky starnutia, ona si ide svoje… Najstaršia modelka Iris Apfel má svoj recept na dlhovekosť.

Nedávno oslavovala 101 a pol roka. Prečo 101 a pol?

Ako hovorí: Keď vám pribudne rokov, aj polovičné narodeniny si zaslúžia trochu oslavy!

Pracuje stále…

Vie skombinovať značkové oblečenie s bižutériou z blšáku. Vedie svoju komunikáciu na Instagrame, kde má viac ako 1,7 milóna sledovateľov.

Okrem módy sa Iris zaujíma aj o bytový dizajn. Napriek vysokému veku stále cestuje, robí rôzne prednášky.

Iris sa narodila 29. augusta v roku 1921 v New Yorku v rodine podnikateľa, ruského prisťahovalca – majiteľa módneho butiku. Už od malička vraj milovala oblečenie. Mama ju veľmi rada obliekala, prezliekala aj niekoľkokrát denne. Bola rada, keď ju ľudia obdivovali. Už 12- ročná si začala oblečenie kupovať sama a 19 – ročná pracovala ako copywriter v najprestížnejšom módnom časopise.

Neskôr ju viac začal zaujímať interiérový dizajn.

Keďže milovala látky a najmä hodváb, fascinovala ju práca s hodvábnym čalúnením.

Zdroj foto: Instagram Iris Apfel

Neskôr Iris vytvorila vlastnú značku, ktorá patrí medzi veľmi žiadané.

Pre dnešnú dobu celkom nezvyčajné, že Iris celý život žila s jedným mužom. Ich manželstvo trvalo 68 rokov. Dožil sa vysokého veku – krátko po smrti v roku 2015 by mal 101 rokov. Ako sama hovorí:  „Bol očarujúci, starostlivý, milý, komunikatívny a dokonca vedel aj variť. Ale najdôležitejšie bolo to, že ma vedel rozosmiať.“

Najstaršia modelka Iris Apfel má 100 rokov - foto na streche
Zdroj foto: Instagram Iris Apfel

Iris Apfel má plné skrine šiat…

Šaty si ale nezaobstarala preto, aby ich mala zavesené v skrini, ale preto, aby ich nosila. Má rada farby. Miluje veľké tašky, okuliare a svoj štýl nezmenila 70 rokov. Ale nielen štýl, ale aj svoj vzhľad a myslenie.

Zdroj foto: Instagram Iris Apfel

Tu sú jej rady pre ženy v zrelom veku:

„Keď zostarnete, musíte sa prinútiť ísť vpred, zostať aktívne, udržať si jasnú myseľ. Prestaňte kňučať, že vás už nik nepotrebuje, že je pre vás ťažké získať prácu, uspieť. Musíte sa naučiť predovšetkým sebe rozumieť a ísť svojou cestou. Len tak sa budete cítiť šťastné!“

„Ja sa cítim naozaj šťastná, lebo vo svojom veku môžem robiť to, čo milujem!“ hovorí Iris Apfel.

Úžasné. Čo poviete? A jej odkaz pokojne môžu aplikovať aj muži…

Pripravila: Martina Valachová

Zdroj foto: Instagram Iris

Mohlo by vás zaujímať