Hudobníkovi Eugenovi Botošovi sa podarilo niečo, o čom môžu mnohí slovenskí umelci iba snívať.

Hudobníkovi Eugenovi Botošovi sa podarilo niečo, o čom môžu mnohí slovenskí umelci iba snívať.Ďalší veľký úspech v zahraničí!

Hudobníkovi Eugenovi Botošovi sa podarilo niečo, o čom môžu mnohí slovenskí umelci iba snívať.

Spoločnosť Rocnation, ktorú vlastní slávny raper Jay Z a Kanye West, zaradila jeho skladbu ktorú nahral s legendárnou Dionne Warwick ( SYmphony of broken hearts ) na výberovku 3CD The Black Heritage Music Collection.

Výberovku produkuje John D Boyd a budú na nej najúspešnejší čierni umelci od roku 1940 po súčasnosť.

Oficiálny krst CD bude v októbri 2022 v New Yorku  a Eugen Botoš dostal osobné pozvanie. “Je to veľká česť , že z množstva hudby z celého sveta si vybrali práve moju skladbu s Dionne Warwick. Je to pre mňa zadosťučinenie a potvrdenie toho, že má význam robiť kvalitnú hudbu. Budem aj naďalej  pokračovať v komponovaní nových skladieb a dúfam, že raz sa dožijem úspechu aj doma na Slovensku,“ okomentoval svoj úspech umelec. Jay Z spoznal skladbu Eugena Botoša na narodeninovej oslave Dionne Warwick a okamžite sa rozhodol zaradiť ju na CD.

Momentálne Eugen Botoš práve dokončuje mega projekt pre slovenský a český trh s umelcami ako Michal David, Dominika Mirgova, Majk Spirit, Tomi Popovič, Monika Bagárova, Dominika Titková, Dan Bárta a mnoho ďalších.

Pripravila: Monika Macháčková

Mohlo by vás zaujímať…

Na YouTube je už 28 epizód podcastu ODznova. Pridajte sa k divákom a vyberte si epizódu podľa vášho vkusu…

Odznova podcast

Mohlo by vás zaujímať