fbpx

Ak to Kolíkovej prejde, ceny domov na dedinách pôjdu dolu. Polovica babiek bude sedieť za šírenie hoaxov…

hoax a trest za šírenie hoaxovVasilica premúdra a zrýchlený rok 2021 verzus hoax a trest za šírenie hoaxov

Tento týždeň prebehol tak rýchlo, že som ani mrknúť nestihla. Konečne sa nám podarilo včera kúpiť aj adventný veniec, takže druhú sviečku už stíhame zapáliť. Dnes budeme piecť medovníčky a celé sa to akosi posúva do Vianoc, a to závratnou rýchlosťou. Predtým si ešte povedzme niečo o tom, čo je to hoax a trest za šírenie hoaxov.

Moja 9-ročná neter Rebeka (druhé meno Vasilica premúdra) prišla s teóriou, že každý nepárny rok ide rýchlejšie.

Pýtam sa jej: „… a to ste sa učili v škole?“ a ona zagúľala tými veľkými očami na pol hlavy a povedala: „Nieee, to som ja na to prišla a, podľa mňa, to tak je!“ Hotovo. Vybavené. Podľa nej to tak je, tak to tak musí byť. Mať tak jej sebadôveru v niektorých veciach, mnohým chybám by som sa v živote vyhla. No to je iná téma, v každom prípade som uznala, že na tom niečo bude.

Hoax a trest za šírenie hoaxov

Veď tento rok je šialene rýchly, tuším som ani veľkonočnú výzdobu nestihla vytiahnuť a už uvažujem, či vyvesím vôbec tú vianočnú, aj tak je tu za chvíľu leto.

Leto už bude isto bezpečné a budeme všetci v pohode. Žiadne spotené fúziky pod rúškom, zaparené brady a dovolenkové obmedzenia. Konečne si budem môcť povedať, že tento rok na Seychely nejdem, lebo na to nemám peniaze a nie nadávať na obmedzenia, kvôli ktorým sa tam nedostanem. Predstavte si to…

LETO…

Večer o ôsmej je ešte svetlo a vy slobodne môžete muklovať v záhrade. U susedov sa už rozohrieva gril, vo vzduchu voňajú klobásky a kuracie prsia v medovej marináde, svokor mieša štvrtý aperolík – najlepší kamarát v letných horúčavách, a nafukovací bazén má teplotu vody ako v Podhájskej, keď ešte bola otvorená. Ach. Idylka letných mesiacov…

…tak a teraz naspäť do reality posledných dvoch decembrov.

Teda koronovej reality, šťastné a veselé Koronoce! Stále sa snažím nájsť zaujímavé témy, ktoré by som s vami mohla rozobrať v našom týždennom súhrne. Zväčša sa vyhýbam korona téme, lebo tej je všade dosť, no v posledných týždňoch sa už okrem korony hádam nič iné nedeje. Ozaj je to problém. Už som uvažovala, že radšej budem písať, čo som za ten týždeň zažila ja, napríklad taký „Denník neprinceznej“. To by bola celkom výzva. Ale zatiaľ to ešte skúsim potiahnuť s tým naším svetom, hádam tam niečo poriadne vyňúram.

Mám taký nápad. Vezmem prvých 5 správ, neviem prečo, no vždy sú negatívne, a nájdem na nich niečo pozitívne.

Inak aj na tieto slová ako „negatívne“ a „pozitívne“ začínam byť už alergická.

Tak prvá správa je z Iránu, kde došlo k výbuchu neďaleko nukleárnych zariadení.

Zatiaľ však nikto nič oficiálne nepotvrdil. Iránci sa už isto tešia na nádielku dubákov v budúcom roku, to bude zas hubárskych fotečiek po fejsbúkoch…

Celkom zaujímavá je aj druhá správa, a to téma okolo pani Kolíkovej

Hlavne teda jej návrh o väzbe za šírenie hoaxov. Neviem, ako veľmi prísne by chcela tie hoaxy sledovať a vyhodnocovať, lebo v našej krásnej ľubozvučnej slovenčine by taký hoax kľudne mohol byť aj klasická slovenská „klebeta“. Ak jej to prejde, tipujem, že ceny starších domov na dedinách pôjdu zase dolu, veď polovica dedinských babiek bude sedieť v base za šírenie hoaxov.

Čo hoax isto nie je, je náš tretí úlovok z internetových noviniek, a to, že Merkelová končí.

To je veľká vec. Aj jej spravili parádnu rozlúčkovú oslavu, pripomenulo mi to nejaký film, kde odchádzal neposlušný chlapec z detského domova po tom, čo si ho adoptovali noví rodičia, a keď prešiel bránou, z domova vyleteli balóny a všetci oslavovali. „Dožvie“ čo sa dialo, keď sa milá Angela otočila chrbtom všetkým ministrom a vojakom. Aspoň majú dôvod oslavovať ešte pred Vianocami. Mimochodom, ten chlapec mal podobný účes ako ona. Náhoda či hoax?

Zato dôvod na oslavu nemajú naši klimatológovia…

Na Slovensku vraj začína byť veľký problém so suchom, varujú. Nuž, ani sa nedivím, veď všetky krčmy sú pozatvárané, ani len v Bešeňovej si nemôžete z tej liečivej vody troška odglgnúť či suché päty poškrabať. Treba pomaličky uvažovať, kde lacno nakúpiť ťavy. Tie dvojhrbé myslím, lebo tých bezhrbých máme všade zatiaľ dosť.

Posledná negatívna správa, ktorú otočíme na pozitívnu, sa zrazu zmenila na tragikomickú!

Nedá mi nespomenúť vynaliezavého Taliana, ktorý sa rozhodol, že si na očkovanie zoberie silikónovú falošnú ruku. Nuž, čuduj sa svete, sestrička ho odhalila. Vraj, keď si vyhrnul košeľu, zdala sa jej ruka gumová a príliš bledá. Tipujem, že do kakavkova opálený Talian zohnal len výpredajovú ruku, model Ikea, teda od nejakého škandinávskeho Johansena. Celá tá situácia sa mi zdá veľmi zábavná, od jeho nápadu, až po nákup „ruky“, navliekanie ruky do košele a následné vytasenie u sestričky. Chlapík skončil v ozajstných rukách polície a ktovie, kde skončila jeho bledá ruka.

Nuž, toľko správy z tohto týždňa, ak ste naďabili aj vy na niečo zaujímavé, tak pridajte.

Ja zakončím dnes krásnou myšlienkou, ktorú som sa dočítala včera v článku o pánovi vynálezcovi Teslovi.

Okrem toho, že to bol možno mimozemšťan so supermozgom, tak povedal super myšlienku: „Keby ľudia vedeli, že smrť nie je koniec, ale prerod, že sa meníme na lúče svetla a jestvujeme ďalej, nebáli by sa smrti nikdy viac.“ Ja som si uvedomila, že sa bojíme mnohých vecí, zvlášť v tejto čudnej dobe. Tak sa skúsme prestať báť a robme si radosť aj z malých vecí. Veď na konci sa aj tak rozsvietime a frčíme si ďalej. Možno z nás bude celkom nová neónka v peknej vilke.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S : Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať