Roháče a k tomu skvelé ubytovanie v Hoteli Osobitá

HĽADÁTE ÚTEK Z REALITY? PORADÍME VÁM DOBRÚ ADRESU

Aj vy patríte k tým, čo celú zimu nadávajú na chlad a nevedia sa dočkať horúcich letných dní? A keď nás zavalí tropické teplo, hľadáte miesto, kde si od neho odpočiniete? Na horúcej pláži ho nenájdete, treba ísť do hôr. A netreba ísť ďaleko.

Príjemný chlad zo slovenských lesov a hôr vám dovolí relaxovať, pretože klíma je tam mimoriadne príjemná. A my pre vás máme jeden skvelý tip – Roháče a k tomu skvelé ubytovanie v Hoteli Osobitá. Nájdete tu výborné služby a jedinečné podmienky.  A ešte niečo. Kde inde môžete ísť na turistiku s detským kočíkom, alebo s invalidným vozíkom?

AJ DOVOLENKA NA SLOVENSKU MÔŽE BYŤ ÚŽASNÁ A OSOBITÁ!

Každý si rád dopraje dovolenku, ktorá ho odbremení od všedných povinností a nestojí pritom celý majetok. Aj vy hľadáte luxusný pobyt za rozumnú cenu s možnosťou turistiky rovno pod nosom? Teda nie pod nosom, priamo pri nohách! Hneď ako opustíte recepciu Hotela Osobitá, ocitnete sa na rázcestí, ktoré vám ponúkne krásu Roháčov a okolitých atrakcií ako na dlani. Chodníky sú prispôsobené tak, že na ne môžete ísť aj deťmi v kočíku alebo s vašim členom rodiny, ktorý potrebuje vozík. Turistické chodníky vedú  priamo k Roháčskym plesám, k Tatliakovej chate a k ostatným významným vrcholom Západných Tatier. Žiadne auto. Ani vlak. Nič. Potrebujete iba správnu obuv a dostatok chuti na spoznávanie krás.

ČO EŠTE MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ

Ak si chcete pobyt spestriť aj kultúrno-poznávacím výletom, návšteva hradov a múzeí je správny nápad. Napríklad Oravský hrad, ten vás istotne očarí, tak ako mnoho filmárov zo sveta, ktorí si ho vybrali do svojich filmov. Patrí nielen k výrazným dominantám Oravy, ale aj medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Ak sa ho rozhodnete navštíviť,  auto  sa vám zíde. Vzdialenosť od hotela je 37 km.

AKO ŽILA ŠĽACHTA A POSPOLITÝ ĽUD?

Ak ste spoznali život šľachty, čo tak pozrieť sa, ako žil obyčajný ľud? Nahliadnuť do života v minulosti môžete v podhorí Roháčov v Múzeu Oravskej dediny. Nájdete tu viac ako 50  stavieb ľudovej architektúry v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy. Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický Kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia. Múzeum navštívite aj pešo. Nachádza sa totiž iba štyri kilometre od hotela. A celkom isto sa v ňom dokážete zabaviť aj celý deň.

VÝPRAVY ZA CHLADOM

Ďalšia fajn výprava a schladenie v dosahu do štyroch kilometrov, ktorú môžete podniknúť, je do jaskyne. Konkrétne Brestovská jaskyňa, ktorá je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmimi sifónmi.

RADŠEJ NA KOLESÁCH?

Samozrejme, že nie každý má rád pešiu turistiku. Ak ste skôr milovníci cyklistického športu, Hotel Osobitá disponuje požičovňou.  Ak ste svoj bicykel nechali doma, žiadny problém, isto si nejaký vyberiete.

Oddych vo vírivke v obklopení lesa

VÍRIVKA, PROSECCO A HVIEZDNE NEBO NAD HLAVOU

Po túre, alebo výlete dobre padne relax vo wellnese. Že nemáte radi, ak sú pritom cudzí ľudia? Žiadny problém! Hotel Osobitá je totiž zaujímavý aj tým, že  hostia majú k dispozícii súkromné wellnes s fínskou saunou a infrasaunou , ale i vírivku obklopenú lesom. Ak túžite vyskúšať si večernú romantiku, tak môžete hľadieť priamo z vírivky na hviezdnu oblohu, tu vám to bez problémov splnia.

ABY SME NEZABUDLI, AJ JESŤ TREBA!

A na dovolenke by sme si  mohli dopriať aj iné jedlá a chute ako počas zhonu pracovných dní.  Celý rok nemáte na vychutnávanie jedla čas? Tak to zmeňte. Pozvánka na rozprávkovú štvorchodovú večeru vás isto poteší. Večerné menu je vyvážené – čo do chutí a aj zloženia, každý si príde na svoje. Chcete si predsa dovolenku alebo predĺžený víkend užívať. Vychutnať. Zapamätať. Ak áno, tak hotel sľubuje, že to bude veľmi osobité.

Večere formou štvorchodového menu

Martina Valachová

Viac informácií o hoteli:

Hotel sa nachádza v prekrásnom prostredí Tatranského národného parku v Západných Tatrách – Roháčov, 1 046 m n/m. Je situovaný na úpätí Spálenej doliny s výhľadom na hlavné hrebene Západných Tatier: Baníkov, Spálená, Salatín. V letnom období je Hotel Osobitá ideálnou voľbou pri podnikaní vysokohorskej turistiky.

www.hotelosobita.sk

Mohlo by vás zaujímať