fbpx
Hanka Fúsková: Elegantná žena na vidieku

Hanka Fúsková: Elegantná žena na vidieku

Elegantná žena prechádza fázou, v ktorej má potrebu zrekonštruovať poloprázdne hniezdo. Ja som túto etapu opäť dotiahla do dokonalosti a presťahovali sme sa na dedinu, dedinku s 1800 obyvateľmi.

Ako dieťa som trávila celé dni u babky a dedka na prázdninách, a tak som si oživila veľa spomienok, napríklad aké je úžasné vyjsť ráno do záhrady v nočnej košeli a pochutnávať si na práve odtrhnutých jahodách či malinách. Tie letné večery, keď sedíš na terase a okolo teba lietajú chrústy, skáču cvrčky, cvrlikajú lúčne koníky. Ach, dosť bolo romantiky…

Aby to nebolo všetko len ružové.

Ožila aj spomienka, keď sa vzduchom začne šíriť aróma čerstvo rozvezeného hnoja po neďalekom poli, čo sa nezaobíde bez vyrojenia niekoľkých miliónov múch, ktoré sa snažia nasťahovať sa do našich príbytkov. Jedna úžasná spomienka ma zastihla úplne nepripravenú a normálne ma vystrašila.

Bola som sama doma  a pripravovala som niečo v kuchyni, okno otvorené, ja zamyslená, keď v tom úplne jasne počujem, ako sa mi prihovára mužský hlas:

„Ty spíš, ponorená do snov…“

Až sa mi kolená podlomili. Dnes sa už na tom smejem, ale nebolo mi všetko jedno. Obecný rozhlas a na playliste Miško Dočolomanský s jeho hitom Ľúbim ťa… Ja som úplne zabudla na tento úžasný fenomén!

Hanka Fúsková: Elegantná žena na vidieku
Hanka Fúsková: Elegantná žena na vidieku

Život je tu oveľa jednoduchší…

Napríklad na pošte je len jedno okienko na vybavovanie, čiže sa nemusíte rozhodovať podľa dĺžky radu, ku ktorému z okienok sa postavíte. Sú tu len jedny potraviny, v ktorých majú len dva druhy párkov, vyzliekacie (rozumej v umelom črievku) a nevyzliekacie. Zabudnite na riešenie problému, koľko percent mäsa obsahujú, či sú údené, poloúdené, so syrom, bravčové, hydinové nedajbože, viedenské!

Hneď vedľa je obchod so zmiešaným tovarom. Geniálny. Tu kúpite všetko od dámskych náušníc až po stavebný fúrik. Originál zmiešaný tovar. Pochopila som, prečo som sa zamilovala práve do tejto dedinky.

Našla som tu paralelu s Parížom.

Vysvetlím. Jedna ulica, hlavná cesta, na nej je všetko ako na Champs – Élysées. Potraviny, zmiešaný tovar, neďaleko kultúrny dom sťaby Louvre, kostol ako Notre Dame a pomaly tečúca Seina, neskromne pomenovaný potok tečúci stredom dediny.

Takže možno ani nie som vidiečanka, ale Parížanka!

A preto to tu mám tak rada.

Hanka Fúsková

Autorka pôsobí ako Director OS Oriflame

Pripravili sme pre vás víkendový reštart. Pridajte sa!

Krásne písanie od Soni Borušovičovej na jednom mieste

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová