Dovolenka na Slovensku môže byť parádna! Gregor Mareš: Poďte s nami do Turca. Je nádherný.

Gregor Mareš: Poďte s nami do TurcaGregor Mareš robí už nejaký čas jeden veľmi záslužný projekt. S deťmi na cestách postupne prináša ľuďom krásy Slovenska rovno ako na tanieri. Ak by ste radi trávili tento rok dovolenku na Slovensku, možno vám brnkneme spolu s Gregorom na strunu.

Dnes začneme Turcom.

Ak sa pozriete na mapu, tak zistíte, že územie Turca susedí na severozápade s Horným Považím, na severovýchode s Oravou, na východe s Liptovom, na juhovýchode s Horehroním, na juhu s Tekovom a na juhozápade s Hornou Nitrou.

„Turiec je nádherná časť Slovenska, ktorá má obrovský potenciál, čo sa týka turizmu – sú tu ľahké aj ťažké túry, krásna príroda, ako mimochodom všade na Slovensku a miesta, ktoré sú ako stvorené na to, keď človek potrebuje dobiť baterky. Keď sa potrebuje poprechádzať na čerstvom vzduchu alebo si len vychutnať zurčiaci potok a štebot vtákov,“ konštatuje Gregor Mareš.

Čo všetko sa dá v Turci objaviť?

Po Turci ma sprevádzal Marko Holý. V jeho podaní bolo rozprávanie o tomto kraji ešte silnejšie, lebo ako špičkový futbalista prešiel kus sveta, videl množstvo dedín, miest, prírodných úkazov, krásnych miest a predsa. Keď Marko začne rozprávať o Turci, rozžiaria sa mu oči. Spolu s svojou manželkou Zdenkou boli našimi hostiteľmi v penzióne Marko Polo vo Vrútkach. A samozrejme aj našimi sprievodcami po tomto kraji.“ Pokračuje Gregor.

Turiec je kraj, ktorý úplne bez problémov v lete znesie aj dva týždne dovolenky, keď sa ho chystáte prejsť krížom krážom. Ľudia tam už vedia, že turisti začínajú byť veľmi nároční a štandard ubytovania aj  gastronómie sa každým dňom zvyšuje. Určite sa do tohto kraja ešte niekoľko-krát vrátime. Keď nie s deťmi na cestách, tak s vnúčatami na cestách :-))) Odkazuje Gregor…

Čo všetko sa podarilo Gregorovi spolu s jeho posádkou navštíviť? Pozrite si video.

Ak radi počúvate a nemáte čas pozerať alebo čítať, vypočujte si o krásach Turca v podcaste, ktorý Gregor pripravil.

Gregor Mareš: Poďte s nami do Turca

Ak máte tipy na výlety na Slovensku, budeme radi, ak sa s našimi čitateľmi o ne podelíte… Kontaktujte nás.

Pozrite sa na spoluprácu otca a syna. Prichádzajú s cestovateľskými zápisníkmi…

Počas lockdownu sa otec a syn spojili pri krásnej spolupráci a prinášajú pre vaše deti a vnukov unikát!

Mohlo by vás zaujímať