fbpx

Klinicky preukázané účinky dokazujú účinnosť funkčných nápojov. Prečo a ktoré sa oplatí kúpiť?

Klinicky preukázané účinky dokazujú účinnosť funkčných nápojov. Prečo a ktoré sa oplatí kúpiť?

Mnoho ľudí je názoru, že vitamíny a rôzne doplnky výživy netreba suplementovať, ale vieme ich plnohodnotne prijať z jedla. Hoci zdravá a vyvážená strava je najlepším spôsobom, ako získať vitamíny, nie každý vie tento zdravý životný štýl dodržiavať na dennej báze, predovšetkým v tomto uponáhľanom živote. Práve pre týchto ľudí môžu byť vhodné funkčné nápoje a vitamínové vody, ktoré vedia doplniť viacero vitamínov naraz, a to vskutku jednoduchým a chutným spôsobom.

Na trhu s nápojmi je možností ako maku. Ako sa v tom orientovať?

Možno ste aj vy postrehli, že odborníci často odporúčajú piť len čistú vodu, prípadne kombináciu s minerálkami alebo čajmi. Umelo sladené a zafarbené vody by mali byť tabu. Často sa ale zabúda na to, že na trhu už sú produkty, ktoré nie sú sladené, nejde ani o minerálne vody a napriek tomu sú zdraviu prospešné. Funkčné nápoje a vitamínové vody podporujú náš výkon a zároveň pomáhajú aj v boji o udržanie si mladosti a espritu.

Aký je teda rozdiel? A čo si treba všímať?

V redakcii sme robili už niekoľkokrát testovanie vitamínových vôd a beauty drinkov od Diva´s. Prebiehalo priamo na našich víkendových pobytoch SooGooD. Vitamínové vody a beauty drinky otestovalo už viac ako 80 žien, a väčšina z nich sa k týmto nápojom vracia aj v bežnom živote.

Na čo sme pri testovaní funkčných nápojov prišli?

  • Diva´s drinky skutočne chutili všetkým dámam.
  • Počas cvičenia či po cvičení boli príjemným osviežením.
  • Balenie fľaše je BPA free – bez závadných plastov, a je akurát do ruky –  niektoré si z prázdnych fliaš urobili jednoduché činky (doplnili fľaše čistou vodou a cvičili s nimi).
  • Všetky Diva´s drinky majú čisté a kvalitné zloženie z prírodných ingrediencií, bez akýchkoľvek pridaných cukrov, konzervantov či farbív
  • Sú skvelým zdrojom vitamínov – každý nápoj v sebe ukrýva 6 vitamínov a jednu funkčnú látku

Možno si poviete, že super, ale ide len o pocity „bežných“ žien…

Funkčné nápoje a vitamínové vody

V poslednej dobe sú správy plné informácií, že sa máme spoliehať hlavne na vedu. Tak si teda dajme trochu odborných informácií.

Každý z Diva´s nápojov obsahuje okrem vitamínov jednu funkčnú látku, či už ide o kolagén, koenzým, či mnoho ďalších. Treba povedať, že tieto samotné ingrediencie, resp. zložky majú aj klinicky preukázane účinky. Nejde teda len o pocity či marketing. Ako všetci vieme, tak starostlivosť o pleť by mala byť podporená ako zvonka (kozmetikou), tak aj zvnútra (správnou výživou), čo vedia zabezpečiť (aj) správne namiešané drinky.

Funkčné nápoje sa, viac než kedykoľvek predtým, stávajú dôležitou súčasťou stravovania, a to najmä u čoraz vzdelanejších spotrebiteľov, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl. Ich sklon k udržaniu pevného zdravia, aj napriek hektickému životnému štýlu, robí z nápojov pripravených na pitie (ready to drink) najpohodlnejšiu a najobľúbenejšiu voľbu.

Funkčné nápoje a vitamínové vody pre ženy

Výhoda navyše? Pokrytá denná dávka 6 vitamínov

Žijeme v období, kedy je dôraz kladený na imunitu a prevenciu. Dôležitý je práve príjem vitamínov. Tie, samozrejme, vieme dopĺňať aj umelo. Prijať vitamíny z vitamínovej vody alebo beauty drinku je však prirodzenejšie. Piť predsa treba celoročne. A nápoje Diva´s pokrývajú 120 % odporúčanej dennej dávky až šiestich vitamínov, plus obsahujú jednu funkčnú látku.

Ak ste ešte neskúsili, tak beauty drinky COENZYME Q10 (grapefruit & ibištek) a COLLAGEN (višňa & ruža) sú jemne sýtené nápoje v plechovke, ktoré sa oplatí vyskúšať. Oba nápoje sú primárne zamerané na doplnenie kolagénu či koenzýmu Q10, okrem toho však obsahujú už spomínané vitamíny (C, B3, B5, B6, B9 a B12). Okrem beauty drinkov nájdete aj vitamínové vody v štyroch prevedeniach: relax (pomaranč & levanduľa), health (granátové jablko & ibištek), vitality (citrón & pomelo) a beauty (čučoriedka & acai), stačí si už len vybrať.

V spolupráci s DIVA ´S pripravila Martina Valachová

Korektúry k textu Ako sa zbaviť pocitu viny spracovala Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by sa vám páčiť…

Mohlo by vás zaujímať