fbpx

Fantastické mrkvovo orechové muffiny bez múky 

Keď som sa vydala, začala som dosť priberať, lebo môj muž veľmi rád chystal studenú kuchyňu a nie vždy sa dalo takému jedlu odolať. Kombinoval kadečo, na čo som dovtedy nebola veľmi zvyknutá.

Asi po šiestich rokoch takéhoto plynulého priberania som povedala DOSŤ a doslova som prekopala naše stravovacie návyky. Opäť som vo veľkej miere zaradila do jedálnička zeleninu, vyradila som akúkoľvek obilninovú múku a výrobky z nej, nabehli sme na krabičkový systém – nosili sme si do práce svoje jedlo a začali sme sa stravovať 5 x denne po menších a zdravších porciách. Objavila som tiež výhody nízkosacharidového stravovania.

Je to pomerne rýchla kuchyňa zložená z jednoduchých jedál, ktoré sú sýte, zároveň výživné a tzv. „bezvýčitkové“. Aj keď si pripravíte niečo sladké. Napríklad fantastické mrkvovo orechové muffiny bez múky. Človek sa pri tomto type stravovania naje do sýtosti, nie je po jedle unavený, ako pri sacharidovej strave, a aj chuť na klasické sladké je výrazne menšia. Okrem týchto benefitov sme behom 4 mesiacov išli dolu aj s telesnou váhou – muž 22 kg, ja 16 kg, pričom sme vôbec nehladovali, len sme vymenili určité potraviny a niektoré sme úplne prestali konzumovať.

Pre mňa osobne to znamenalo získať ešte jeden výrazný bonus navyše – takmer úplne mi zmizla peľová sezónna alergia, ktorou som od malička roky veľmi každý rok trpela od mája až do konca augusta.

Fantastické mrkvovo orechové muffiny bez múky

Fantastické mrkvovo orechové muffiny bez múky 

Budeme potrebovať: 

– 250 g orechová múka (môže byť aj zo slnečnicových alebo tekvicových semien, ja mixujem orechy v mixéri)
– 150 g postrúhaná mrkva
– 3 celé vajíčka
– 60 ml kokosový olej alebo rozpustené maslo
– 2 PL brezový cukor (xylitol alebo eurythritol)
– 1 ČL škorica alebo perníkové korenie
– 1 ČL mletá vanilka
– 1 ČL prášok do pečiva alebo jedlá sóda – bezfosfátové
– 50 g horká čokoláda – nadrvená (kto má rád, môže pridať aj 20 g strúhaný kokos)

Všetko zmiešať, dať do košíčkov (ja mám silikónové).

Pečieme 20 minút na 180 stupňov. Dobrú chuť

Zuzana Almáši Koreňová

Mohlo by vás zaujímať…

Zuzana Almáši Koreňová: Bábky, ktoré liečia dušu

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová