fbpx

Extra rýchle cestoviny s cukinou, paradajkami a čili papričkami, ktoré pripravíte 1-2-3

Extra rýchle cestoviny s cukinou a paradajkami

Extra rýchle cestoviny s cukinou a paradajkami

Petra Nagyová Džerengová je znamenitá kuchárka. Prinášame ďalší recept, ktorý je rýchly a chutný. Navyše je to pastva aj pre oči… A čo to dnes bude? Recept na extra rýchle cestoviny s cukinou a paradajkami.

„Tento recept si viacerí vypýtali“, hovorí Petra a bez veľkých rečí ide hneď k meritu veci. Teda k vareniu…

Ingrediencie

• 3 väčšie cukety
• ľubovoľné cestoviny
• 1 cibuľa
• 5 strúčikov cesnaku
• 1 konzerva krájaných paradajok
• olivový olej, čierne korenie, oregano
• čerstvá čili paprička podľa chuti
• parmezán

Postup prípravy – extra rýchle cestoviny s cukinou a paradajkami

Cuketu si nakrájame na polkrúžky, opražíme pár minút na prudkom plameni bez soli, aby nepustili šťavu a ostali šťavnaté. Vyberieme z panvice, opražíme cibuľu, pridáme 4 strúčiky cesnaku nakrájané na tenké plátky. Pridáme jeden roztlačený strúčik cesnaku, čerstvo mleté čierne korenie, nakrájané čili, oregano. Potom vrátime ugrilovanú cukinu späť do panvice a minútku premiešame. Pridáme konzervu nakrájaných paradajok, osolíme a minútku necháme prevrieť. Cestoviny s omáčkou podávame so strúhaným parmezánom.
Hotovo…
Extra rýchle cestoviny s cukinou a paradajkami
Petra varí stále. Jej ďalšie recepty nájdete pravidelne aj na instagrame. A zopár receptov nájdete aj u nás.
Dobrú chuť!
Ak máte svoje obľúbené jedlo, ktoré by si mohli vychutnať aj ďalší a chcete sa pdeliť o recept, tak sem s ním…

P.S: Čo ste možno o cukete nevedeli:

  1. Pravidelným konzumovaním cukiny môžete predísť napríklad aj vzniku žalúdočných vredov. Zlepšuje totiž pohyblivosť čriev. Ak mávate zápchu, skúste pridať do jedál cuketu…
  2. Cuketa obsahuje veľké množstvo antioxidantov a protizápalových fytonutrientov, ktoré zmiernia zápaly a zachytia voľné radikály.
  3. Pri redukčných diétach platí  jediné pravidlo – príjem kalórií bymal byť jednoznačne nižší, ako výdaj. Nemusíte samozrejme hladovať. To telu neprospieva. Zaraďte do jedálnička cuketu. Cuketa má málo kalórií, vysoký obsah vody a vlákniny. Je preto ideálna  pre všetkých, ktorí sa snažia upraviť svoju váhu.

Cukina je dobrá aj pri redukcii váhy. A nielen v prechode…

Viac sme sa o nastavení jedálničkov, ale aj o iných veciach rozprávali so Zuzkou Vačkovou v rozhovore, ktorý si môžete pozdieť aj priamo tu. Nájdete ho aj ako audio verziu na podcastových platformách. Dajte nám odber a nič vám neujde…

Mohlo by vás zaujímať