fbpx

Eva Zábrodská: Mojou víziou je znovu „rozchodiť“ ľudí

Rozhýbte sa chôdzou s paličkami

Z každej strany na vás pôsobia rôzne výzvy ako: pohyb je zdravie, hýbte sa a predĺžite si život; čítate dojímavé články, ako sa cvičením mnohým vrátilo zdravie; v rozhlasových a televíznych reláciách počúvate rady odborníkov o prospešnosti pohybu. A súhlasne na týmito informáciami prikyvujete hlavou.
Uvedomili ste si niekedy, že „rozhýbať sa“ nie je až také zložité, ako sa vám možno niekedy zdá?

Pretože náš najprirodzenejší pohyb je chôdza. Ak chcete získať z bežnej chôdze čo najviac, je tu pre vás riešenie: Nordic Walking – chôdza so špeciálnymi paličkami a so správnou technikou.

Moje meno je Eva Zábrodská, som akreditovaná inštruktorka v Slovenskej Asociácii Nordic Walking a  robím kurzy Nordic Walking so zameraním sa na záujemcov vo veku 35+. Na kurzoch mám najviac 8 osôb, aby som sa každému účastníkovi mohla venovať aj individuálne. Na základnom kurze sa naučíte základy správnej techniky chôdze s paličkami, aké cviky sú vhodné pred a po chôdzi, dozviete sa zdravotné benefity Nordic Walking a čo minimálne potrebujete, aby bola vaša chôdza efektívna, bezpečná a príjemná.

Mojou víziou je nielen znovu „rozchodiť“ ľudí a naučiť správnu techniku Nordic Walking, ale ich aj „vytiahnuť“ do prírody. Nepoznám na Slovensku mesto, obec, kde nie je na dosah les, lúka, chodníky mimo asfaltových, vhodné pre chôdzu s paličkami.

Na vás ostáva len jedno – urobiť ten dôležitý prvý krok a začať sa hýbať. Napríklad, prihlásiť sa na kurz Nordic Walking. Najbližšie termíny sú 7. októbra na Zochovej chate, Modra-Piesok pre Bratislavu, Trnavu a okolie a 21. októbra vo Zvolene. V rámci projektu 40plus budem viesť aj účastníkov víkendového kempu v Senci, 27.10.2018 – viac informácií TU

Eva Zábrodská, 0903254586; Fb/NordicWalkingsEvou; e-mail: vyziva.pohyb@gmail.com