fbpx

Po medzinárodnom úspechu s kapelou Finally, Eugen Botoš chystá svoj prvý autorský sólový album

Eugen Botoš chystá album so slovenskou a českou špičkouEugen Botoš chystá album so slovenskou a českou špičkou!

Po medzinárodnom úspechu s kapelou Finally, Eugen Botoš chystá svoj prvý autorský sólový album s umelcami zo Slovenska a z Čiech.

Eugen spolupracoval s takými menami, ako Dionne Warwick, Earth Wind and Fire, Marcus Miller, Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Marienthal. Album Eugen Botoš Finally – Final Definition vydali v najprestížnejšom vydavateľstve P-Vine. Vďaka tomu albumu Eugenovu tvorbu spoznali ľudia na celom svete. Dnes pracuje na svojom sólovom albume pre domáci trh .

„Celá myšlienka prišla na svet v minulom roku, ešte pred Covidom. Na stretnutí s Petrom Bérešom a firmou Zizzy sa začala naša spolupráca. Oslovil som umelcov, s ktorými som hral, ktorí sú moji priatelia a ktorých si vážim. Samozrejme, obdobie Covid poznačilo moju tvorbu, lebo toľko negativizmu, smútku, čo sa na mňa hrnulo zo všetkých strán, ma spomalilo pri písaní skladieb. Ako každý umelec, i ja prežívam takéto stavy veľmi intenzívne,“ konštatuje hudobník.

Celý album nahrával úplne sám, sláčikové sekcie, klávesy, basgitaru i bicie.

Skladby sa mixovali u David Darlingtona, zvukára, ktorý má na konte 3 Grammy.

A ako reagovali na ponuku spolupráce stálice československej populárnej hudby? „Michal David bol unesený po vypočutí skladby, ktorú som pre neho napísal. Myslím si, že je nádherná, venoval som ju svojej dcérke. Momentálne dokončujem skladbu pre Luciu Bílú. Album plánujeme vydať na Vianoce, pod značkou Zizzy. S tou spoločnosťou máme spoločné odvážne plány aj do budúcna. V každom prípade som rád, že na albume budete môcť počuť Marcela Palondera, Moniku Bagárovú, Michala Davida, Majka Spirita a mnoho ďalších,“ vysvetľuje Eugen Botoš.

V tomto období sa venuje aj dokončovaniu zahraničného Album cover hitov z 80. rokov, kde budú účinkovať špičky z celého sveta (Sonia Mosca, Hadrien Feraud, Eric Moore, Kenny Wesley).

A tým sa jeho plány a pracovné aktivity ani zďaleka nekončia.

KONTAKT: eugenbotos@gmail.com

Instagram: @eugen_botos_finally

Facebook: https://www.facebook.com/eugenbotosfinally/

Twitter: https://twitter.com/eugenbotos

Pripravila: Monika Macháčková

Mohlo by vás zaujímať