fbpx
Ekosystém je rýchlo meniaci sa organizmus

Niekedy sa človek zobudí a zistí, že všetko je úplne inak

Skoro každý v detstve sníva, že zmení svet. Postupne, ako dospieva, zistí, že mu viac záleží na tom ako vyzerá. Porovnáva sa, súťaží, potrebuje dobiť svet, auto je značka úspechu.

Niekedy sa človek zobudí a zistí, že je to úplne inak, že potrebuje pochopiť seba, vedieť aké má dary, čo ho napĺňa a hlavne pochopiť svoje ego, pozhadzovať všetky masky, za ktorými sa skrýval.

Moja cesta k pochopeniu svojho ega už trvá nejaký ten čas. Môj strach nahradila dôvera a viera v hojnosť života. Naučila som sa, že nepotrebujem ovládať ľudí ani situácie.

Dôverujem natoľko životu, že aj keď urobím chybu, tak to dopadne dobre a veľa sa z toho naučím. Pokora je základnou výbavou, ktorú sa denne učím.

Moja osobná vízia je dostať myšlienky spolupráce do biznisu a inšpirovať ďalších.

Nemôže byť cieľom len rast a tlak na zisk. Cieľom má byť cesta osobného a tímového rastu, napĺňať vyššie poslanie. Cesta za poznaním a využívaním nášho potenciálu.

Vo vedomom tvorení, nejdeme cez hnev, obviňovaní, hľadaní vinníka, schovávaním sa za procesy a pravidlá, to sú nástroje ega. Vedomá cesta je cez hľadanie riešení, poučenie sa z chýb. Vytvorením priestoru, kde počúvanie je prirodzené, pochopiť a rešpektovať ostatných a ich pohľad. Vízia a ciele vedomých firiem sú vznešenejšie, než len maximalizovať zisk, cieľom je vytvoriť ekosystém.

Ekosystém je rýchlo meniaci sa organizmus, bez príkazov, nariadení, kontrol, procesov či centrálneho riadenia, je dokonalá a ucelená časť v prírode v úplnej harmónii.

To je pre mňa vedomý biznis.

Ivana Molnárová

Autorka je výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať…

Ivana Molnárová: O našej slobode

Téma: Budú obchody aj naďalej v nedeľu zatvorené? 

Komu pomôže zákaz nedeľného predaja?

Využite príležitosť a prihláste sa na workshop…

Ako (ani po 40) neprísť o dobrý job.

Mohlo by vás zaujímať