fbpx
Dve dámy po 40ke a ich krásna spolupráca

Dve dámy po 40ke a ich krásna spolupráca

27. novembra sa v priestoroch Tatranskej Galérie uskutoční krst novej knihy Kataríny Mayer Sama za seba v spojení s jedinečnou pop-up výstavou dokumentárnej série fotografií Gabriely Teplickej Sila detstva.

Obe autorky sa vrátia do svojho rodného kraja, aby sa s vami podelili o svoju tvorbu. Večerom bude sprevádzať mentorka ambicióznych žien Terezka Rothová a krstnou mamou knihy bude ďalšia rodáčka spod Tatier Zuzana Frešo.

Katarína Mayer (rod. Kačaliaková) pôsobila desať rokov v Kanade. Písaniu sa venuje celý život a vlastnú tvorbu začala na Slovensku publikovať pred dvoma rokmi. Zameriava sa na storytelling – hľadanie príbehov v ľuďoch a v živote samom, aby ich prostredníctvom mohla nastavovať zrkadlo pochopenia a prijatia životných výziev.

Čitateľov zaujala svojim knižným debutom Gamblerky.

Talentovaná slovenská fotografka, Gabriela Teplická (rod. Šedivá), nezameniteľným spôsobom zachytáva okamžiky zo života prostredníctvom dokumentárnej fotografie. Za svoju tvorbu získala viaceré ocenenia doma aj v zahraničí.

K tým najprestížnejším patrí uznanie odbornej poroty Slovak Press Foto, kde v roku 2018 získala prvé miesto v kategórii Každodenný život so svojou sériou Sila detstva.

ÚRYVOK Z KNIHY SAMA ZA SEBA

Paula bola nádherná žena kyprých tvarov. Celý svoj život bojovala s nadváhou a riešila to nekonečným radom zázračných diét, osobných trénerov a drahých chirurgických procedúr. Čo neriešila, bol vzťah k vlastnému telu a vnútorná spokojnosť s krásou, ktorá z nej žiarila cez jej veselú osobnosť.

Podľahla túžbe vyzerať ako modelka a týrala sa, aby si svoj nedosiahnuteľný cieľ vydrela. Keď pred niekoľkými rokmi oslávila štyridsiatku, tak sa k nespokojnosti so zovňajškom pridala aj kríza súvisiaca s vekom.

Nádherná žena, ktorá vedela každého očariť, sa pomaly a nešťastne menila na umelú neprirodzenú reklamu na plastickú chirurgiu.

Paula je priateľka hlavnej hrdinky Leny.

SVOJU ÚČASŤ POTVRĎTE MAILOM ALEBO TELEFONICKY

Počet miest je limitovaný. Ak sa chcete podujatia zúčastniť, prosím potvrďte svoju účasť na mail: ahoj@katarinamayer.sk alebo telefonicky: 0910 306 352

Mohlo by vás zaujímať