Držím sa hesla Ži a nechaj žiť.

Držím sa hesla Ži a nechaj žiť.

Mne nevadia gayovia ani lesby. Tak to bolo odjakživa a v prírode je to u iných živočíšnych  druhov bežné. Mám to brať ako boží trest alebo výsmech? Stvoril život aj s takouto možnosťou existovať.

Držím sa hesla Ži a nechaj žiť.

Neznášam násilie ako také. Tobôž na deťoch a ženách. No čo to vlastne všetko je? Bitka a znásilňovanie v domácnosti je len špička spoločenskej agresie.

Všetko to začína v bežnom živote: neuznávanie žien v niektorých profesiách, aj v politike, nižšie platy žien, nižšie uplatnenie sa žien vo funkciách tak verejných ako profesionálnych.

Tam je ten problém prečo aj bežný prostý muž, no aj ten s IQ 199 berie ženu často ako zdroj zábavy, sexu a často si ju mýli s otrokyňou, ktorá musí zniesť v domácnosti všetko – postarať sa o deti, domácnosť, stravu a potešenie muža kedy sa mužovi zachce…

Na Slovensku žijeme stále ako v stredoveku … Boh dal, Boh vzal… Cynické heslo vedúce k pasivite a neúcte k životu. Životu bez lásky a nehy. Životu bez naozajstného vzdelávania, ktorého výsledkom nemá byť len dobrý žiak a pracovný profesionál, ale hlavne dobrý človek.

Človek vážiaci si druhého človeka, empatický a dobrosrdečný. To je učenie Krista. Aj dnes nám ukazuje  podobenstvá…

Hádka o Istanbulský dohovor je jedným z nich. Nájdime, ktoré to je. Možno ich je aj viac. Úsmev je pre mňa viac ako rozkaz, tobôž facka!

Lubo Hubčík

Mohlo by vás zaujímať…

Diagnóza vyhorenie. Ako sa jej vyhnúť?

ZMENA TERMÍNU Víkendový Reštart Tela a Mysle | Wellness Hotel Kontakt

Mohlo by vás zaujímať