Druhé kolo testovania od 0,7 % bude

Druhé kolo testovania od 0,7 %. Prečo? Lebo som sa tak rozhodol!

Prečo bude druhé kolo testovania všade tam, kde bolo viac ako 0,7% pozitívnych? „Lebo som sa tak rozhodol.“ Čo tam po rečiach odborníkov.

Dnes som počúvala reláciu Braňa Závodského na Exprese. Okrem iného spovedal aj pána Visolajského. Zaujalo ma, že epidemiológovia navrhovali pretestovanie v okresoch, kde bolo viac ako 1,5% pozitívnych. Napokon sa však rozhodlo druhýkrát testovať všade tam, kde ich bolo nad 0,7%. Prečo? Lebo! Rozhodol premiér. Na základe čoho? To sa nevie. Veď načo aj?

„Rozhodnutia sú viac politické, ako odborné.“ Povedal Visolajský.

„Prezentoval som výsledky matematikov aj epidemiológov. Neboli sme vypočutí. Prišiel pán premiér a rozhodol sa, že to bude 0,7%.“

Ak máte modrý papier z víkendu, tak môžete už skoro všetko. To je ale mylná predstava, pretože ako vieme, tak antigénové testy nevedia zachytiť to, čo PCR testy.

Keď som bola DOBROVOĽNE NASILU v nedeľu na testovaní, tak som sa nestíhala čudovať. Niekoľko ľudí po otvorení obálky skákalo od radosti a iní sa dokonca aj rozplakali od šťastia.

„Ja som taká šťastná, že som zdravá“ – povedala pani a hneď to volala svojej rodine.

Ľudia majú skrátka mylnú predstavu o tom, čo vlastne negatívny test znamená. Znamená, že máte asi 50% šancu, že ste zdraví. Je to skoro tak, ako by ste v tehotenstve povedali, že na 50% čakáte dievča. Pritom to rovnako tak môže byť chlapec.

Nuž čo. Sme v dobe, v akej sme ešte neboli a skúša sa všeličo. Cestou sa samozrejme šliape po právach ľudí, ale to zase iní vyvracajú, že to v podstate nevadí.

Celkom ma zaujalo stanovisko dobrovoľníka, ako to vidí on…

Aj vy ste padli medzi okresy, kde sa bude testovať znova?

Istotne ste si všimli, že testovať ste sa mohli kdekoľvek. Je jedno, že ste zo Senca. Tu sa čakalo aj 5 hodín. Tak ste si zbehli inde. Napríklad do okolitej dediny. Takto sa stalo, že niektoré dediny navštívili ľudia z okolia a nanešťastie zdvihli percento pozitívnych v danom okrese. Tak na tom je aj Martin Kasarda. Na svojom profile sa pýta:

V našom okrese Dunajská Streda by sme sa mali znova testovať. Prídu opäť aj do našej dediny na testy tí „cudzí“ ľudia z Bratislavy, Senca, Nitry, či dokonca z Maďarska? Keďže test nebol viazaný na trvalý pobyt, prečo sa testuje po okresoch? Zasa chce niekto, kto sa cíti ako imperátor, streliť capa?

Jeden z ministrov prirovnal víkend k Slovenskému národnému povstaniu.

Sila.

A obliekol sa do maskáčov.

Ja čakám, keď nastane skutočné povstanie. Kedy povstaneme, aby sme ukončili rozhodovanie, ktoré nie je založené na platnej legislatíve a zákonoch, pretože aktuálne sme ticho. A stačí, ak hlavný dirigent povie: „Lebo som povedal!“

Martina Valachová 

Mohlo by vás zaujímať…

O krok bližšie k zákazu interrupcií!

Máte radi podcasty? 

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom

Mohlo by vás zaujímať