fbpx

Doprajte si hydromasáž, ktorá uľaví od stresu aj stuhnutých svalov

Doprajte si hydromasáž, ktorá uľaví od stresu aj stuhnutých svalov

Poznáte ten blažený pocit, keď sa po náročnom dni plnom stresu ponoríte do horúcej vody a necháte zo seba spadnúť všetky starosti a únavu? Kúpeľ v horúcej vode uvoľňuje stuhnuté svaly, prekrvuje celé telo a upokojuje myseľ. Ešte intenzívnejší účinok vám ale dopraje vírivá vaňa alebo kúpeľná hydromasáž.

Ako prebieha hydromasáž?

Hydromasáž sa radí medzi vodné masážne procedúry. K jej účelu slúži vírivá vaňa, po obvode ktorej sú rozmiestnené trysky, ktoré pomocou vysokotlakových prúdov zaisťujú príjemnú masáž celého tela. Výhodou je, že intenzitu a smer prúdov vody si prispôsobíte svojim vlastným potrebám.

Hydromasáž uľavuje nielen od bolestí chrbta

Hydromasáž uvoľňuje stuhnuté svaly a väzivové tkanivá, čím uľavuje od bolestí chrbta a pohybového ústrojenstva. Tlakové prúdy navyše podporujú vylučovanie hormónu endorfínu, ktorý tiež zmierňuje bolesť a zároveň zbavuje stresu a navodzuje pocit pohody. Účinky hydromasáže na sebe najviac pocítia osoby s reumatickým ochorením alebo so zníženou pohyblivosťou.

Blahodarné účinky tepla

Blahodarné účinky nemožno pripisovať len samotnej masáži. Priaznivý vplyv na zdravotný stav má tiež pôsobenie tepla. Pri kúpeli v horúcej vode sa rozširujú cievy, znižuje sa krvný tlak a zároveň sa zvyšuje vnútorná teplota tela. V dôsledku toho dochádza k stimulácii krvného obehu a lymfatického systému a tiež k urýchleniu látkovej výmeny, ktorá napomáha odplaveniu odpadových látok z tela von.

Pre koho je hydromasáž určená?

Hydromasáž si môže dopriať v podstate ktokoľvek, kto túži po hlbokej relaxácii, zmiernení stresu a načerpaní novej energie. Zvlášť vhodná je ale pri opuchoch dolných končatín, pri poúrazových stavoch, poruchách nervového zásobenia alebo po fyzickej či psychickej záťaži. Využiť ju však môžete aj v prípade, že vás trápia bolesti hlavy, chronická zápcha alebo chronické kĺbové ťažkosti. Hydromasáž pomáha aj pri nespavosti. Po kúpeli si človek ľahne do postele s uvoľneným telom, pripravený na spánok.

Ak sa rozhodnete hydromasáž vyskúšať, môžete za ňou vyraziť do kúpeľov alebo si ju dopriať v pohodlí domova. K tomu účelu vám skvele poslúži vírivá vaňa či bazén, ktorý zaobstaráte na heureka.sk.

Zdroj obrázka: FOTOGRIN / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať