fbpx

Doplnok, ktorý bude chrániť vaše oči po celý rok

Doplnok, ktorý bude chrániť vaše oči po celý rokDoplnok, ktorý bude chrániť vaše oči po celý rok

Mnoho ľudí si myslí, že  slnečné okuliare sú atribútom výlučne pre teplé obdobie. V skutočnosti je však nosenie slnečných okuliarov v zime nielen pohodlné, ale aj užitočné!

V našom článku sa dozviete, ako vám môžu tieto doplnky pomôcť.

Prečo nosiť slnečné okuliare aj v zime?

V chladnom období ľudia predpokladajú, že slnko nie je také nebezpečné, čo znamená, že sa znižuje riziko poškodenia očí. V zime sú však naše oči vystavené dvojitým účinkom ultrafialových lúčov: kvôli slnku a kvôli snehu a ľadu, ktoré odrážajú slnečné lúče ako zrkadlo. Prevencia v podobe pravidelných návštev a pohodlného objednania k lekárovi v kombinácii s ochranou zraku vhodnými slnečnými okuliarmi je preto základ úspechu.

Vopred by ste sa mali starať o svoje vlastné zdravie a chrániť si oči pred potenciálnym nebezpečenstvom v zime. Naše oči predsa potrebujú ochranu po celý rok! Slnečné okuliare im ju poskytujú hneď v niekoľkých smeroch.

  1. Ochrana očí pred ultrafialovými lúčmi.
  2. Blokovanie oslnenia.
  3. Ochrana očí pred vetrom a prachom.
  4. Zlepšenie videnia.
  5. Zníženie bolestí hlavy.

Nosiť kvalitné dámske slnečné okuliare počas zimy má teda rozhodne zmysel!

Čo hovorí doktor?

Aj ten najlepší očný lekár v Nitre vás ubezpečí, že chladné obdobie má zlý vplyv nielen na našu pokožku, ale aj oči. Silný vietor kombinovaný s nízkymi teplotami spôsobuje veľa problémov, od červených očí po alergie. Ultrafialové lúče nám zároveň naďalej aktívne „dráždia“ zrak. Takže pre vaše oči je zima skutočným testom.

Lekári tiež spomínajú niečo také ako „snežnú slepotu“, ktorá spôsobuje reflexný účinok snehu. Tento efekt vás môže bez slnečných okuliarov zbaviť zraku aj na niekoľko dní.

Nosenie týchto doplnkov sa týka aj nebezpečenstva ultrafialových lúčov. V dôsledku ultrafialových lúčov sa môžu u človeka vyvinúť rôzne vizuálne odchýlky a pri dlhodobom priamom pôsobení až popálenie rohovky a spojivky.

Preto vám aj lekári dôrazne odporúčajú nosiť v zime slnečné okuliare a neriadiť sa starým stereotypom o letnej povahe týchto doplnkov.

Zvoľte si modely so stredným stmievaním, pretože jasné slnko a zároveň ultrafialové lúče prenikajú na zem aj cez mraky.

Moderné slnečné okuliare vám v zime môžu zároveň ľahko doplniť akýkoľvek outfit, pretože sú elegantné a sofistikované. Tak ich na konci leta rozhodne neodkladajte do zásuvky, ale kabelky.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať