Dôležité korenie života. Prečo ho máme po 40-ke stále menej a menej?

Dôležité korenie života. Prečo ho máme po 40-ke stále menej a menej?

Strácate s vyšším vekom chuť na intímnosti v posteli? S pribúdajúcim vekom to už tak chodí, že sily nášmu telu na zaužívané činnosti ubúdajú. Avšak, často je vek len číslo a nemusí byť vždy dôvodom na vaše zlyhanie v posteli. Existuje oveľa viac a vplyvnejších faktorov, ktoré spôsobujú oslabenie erekcie.

Čo robiť, ak vám to v posteli nevychádza? Pokračujte v čítaní a možno si ten svoj najlepší recept nájdete veľmi rýchlo.

Prečo sa vám to deje?

Trpí ňou veľa mužov, málokto o nej ale hovorí. Erektilná dysfunkcia postihuje 30 % 60-ročných a takmer polovicu 70-ročných mužov. Ani mladšie ročníky však nie sú výnimka a čoraz viac pánov po 40-ke máva problémy s erekciou. Prečo?

Eektilná dysfunkcia je založená na fyzických príčinách najmenej v polovici všetkých prípadov – dôležitým znakom toho je absencia rannej erekcie. Okrem ochorení prostaty, penisu či semenníkov existujú aj celkové ochorenia, ktoré je potrebné objasniť a liečiť, napríklad:

  • vysoký krvný tlak (takmer všetky lieky znižujú potenciu);
  • artérioskleróza;
  • cukrovka;
  • Skleróza multiplex;
  • Parkinsonova choroba.

Erektilná dysfunkcia je okrem poklesu testosterónu často spôsobená aj životným štýlom – medzi hlavné spúšťače erektilných problémov patrí obezita, alkohol, nikotín a chronický stres. Okrem toho môžu k erektilnej dysfunkcii viesť aj psychické príčiny ako depresia a partnerské konflikty.

Erektilná dysfunkcia sa dnes považuje aj za nezávislý rizikový faktor kardiovaskulárnych ochorení. Najmä u starších mužov to preto treba vnímať ako náznak hroziaceho srdcového infarktu alebo mozgovej príhody! Ak sa erektilná dysfunkcia vyskytne akútne, odporúča sa preto kontrola kardiovaskulárneho systému u odborného lekára.

Včasná preventívna urologická prehliadka je tiež veľmi dobré riešenie, ktoré netreba odkladať.

Ako na liečbu erektilnej dysfunkcie?

S úspešnou liečbou erektilnej dysfunkcie by ste nemali experimentovať. Napriek dostupnosti voľnopredajných produktov, nie je nutné vždy siahať po najjednoduchšom riešení. Niekedy treba vyskúšať, či nezaberie niečo prirodzenejšie.

Napríklad letná dovolenka v exotike.

Stres, depresia, rýchle pracovné tempo, veľa povinností v rodine. To všetko a ďalšie iné môže spôsobiť, že na intímne zblíženie vám už neostane chuť ani sila.

Sex je ale veľmi zdravý a pre normálne fungovanie nášho tela dôležitý. Takže, ak si odpočiniete od všetkého zhonu, povinností a práce, mohli by ste si zas a bez vekových obmedzení užívať „chuť najvzácnejšieho korenia života“.

Zdroj obrázka: Photoroyalty/Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať